Hitler fent tudta volna tartani a hatalmát, ha nem robbantja ki a háborút?

Figyelt kérdés

2021. márc. 13. 18:08
 1/10 anonim ***** válasza:
67%
Fent.
2021. márc. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sokáig fent. Amíg nem keveredtek külpolitikai balhékba, addig jól elvoltak.
2021. márc. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
Simán.
2021. márc. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%
Nem, mivel a hatalmahoz sok erőforrasra volt szükseg. Penz, olaj, nyersanyag, azt nem tudta volna megteremteni a semmiből, igy terjeszekdni kellett es legolcsobban megszerezni.
2021. márc. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
4-essel nem teljesen értek egyet. A nagyhatalmak még Csehszlovákia feldarabolását is elnézték neki, ami által a roppant fontos cseh iparvidéket megszerezte. A szovjetekkel papíron baráti volt a viszony, szoros kereskedelem volt a két állam között (rengeteg olcsó termék jött keletről). Sztálin tisztelte Hitlert, még 1941-ben sem akarta elhinni, hogy megtámadta. Igazából még az angolok és a franciák is elismerték, komoly tárgyalófélként kezelték a 30-as években is. Ha emberileg nem ilyen hatalommániás forrófejű megalomán, akkor sokáig elevickél.
2021. márc. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 hollófernyiges ***** válasza:
56%
Franco is uralmon maradt a haláláig, pedig közben körülötte az összes fasiszta diktatúra elbukott.
2021. márc. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
46%
Igazából nem Hitler robbantotta ki a háborút. Persze igen, szó szerint az ő nevéhez kötődik, Németország kezdett el hadat üzengetni. De a második világháború kirobbanását az első világháború békeszerződése borítékolta. Ezért szerintem ha nem indítja be a háborút, meglett volna az a társadalmi elégedetlenség, ami elmozdítja őt a helyéről. Persze ha sikerült volna neki a békefeltételeket újratárgyalni, akkor hatalmon maradt volna háború nélkül.
2021. márc. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Igazából Anglia, Franciaország hajlott a békék újratárgyalására (lásd müncheni konferencia vagy az Anschluss hallgatólagos engedélyezése). Lengyelország hadüzenet nélküli megtámadása húzta ki a gyufát. Az egy elhamarkodott döntés volt német részről.
2021. márc. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
79%

Hitler világbirodalomról álmodozott, az iparosítása e cél miatt volt fontos. A szomszédok megtámadásának csak egyik indoka volt a nyersanyagforrás (és egyéb források) bővítése. Sztálinnal is azért kötött paktumot, hogy felkészülése zavartalan legyen. Eközben elkalandozott Skandináviába, Afrikába, a Földközi tengerre, szóval semmiképpen nem mondható, hogy pusztán az előző világháború békeszerződései voltak az okok (ez inkább kiváló ürügy volt). Ausztriába sem "hódítóként" hanem "egyesítőként" vonult be, ahogy minden németül beszélő területre. Sztálin megtámadásának terve a paktum kötésének idején már készen állt.


Franco teljesen más eset e szempontból. Ő alapvetően nacionalista volt, diktátori hatalmához megelégedett saját országával. Élete végéig tartó hatalmát annak köszönhette, aminek Orbán is az eddigit. A nemzetek be nem avatkozási politikájának. Az első világháború után az a téves nézet vált uralkodóvá, hogy nem tetsző rendszereket gazdasági nyomásgyakorlással kell térdre kényszeríteni. Ennek oka padig az addig soha nem tapasztalt világégés elkerülése volt. Az USA Irak lerohanási tervének megvalósítása pont azért tartott soká, mert még ők is, még Irak ellen is, meg akarták nyerni a világ beleegyezését (hogy ne legyen világháború belőle).


1918 óta, ha egy országban bármilyen abszurd rendszer bármilyen gyilkosságokat követ el, a megakadályozás nem történhet fegyverrel. Ezért nem lehetett bemenni Francohoz, és ezért nem lehet Észak Koreába. Hitler terjeszkedett. Ez garancia volt a fegyveres beavatkozáshoz, csak az időpont volt kérdés.

2021. márc. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha Hitlet a fegyverkezés helyett az országot épitette volna, biztosan hatalmon maradt volna.
2021. szept. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!