Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mi a különbség az ENFP és az...

Mi a különbség az ENFP és az INFP között a kognitív funkciók alapján?

Figyelt kérdés
Nagyon sokat olvastam utána, de nem tudom eldönteni , hogy INFP vagy ENFP vagyok inkább. A kognitív funkciókról viszont nem sok helyen találtam infót. Főleg az érdekel , hogy mi a különbség az ENFP Ne-Fi-Te-Si és az INFP Fi-Ne-Si-Te között.

2021. ápr. 2. 03:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
5%
Egyik sem vagy, mert ezek a marhaságok nem léteznek. Ezek kitalált, alaptalan dolgok. A szakértői közösség egyöntetűen egyetért abban, hogy az a teszt egy haszontalan, értelmetlen áltudomány. Kb. annyira pontos és annyit ér, mint az asztrológia, azaz egy nagy zsák lósz*rt.
2021. ápr. 2. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Mojjo ***** válasza:
100%

Ez talán segít:

[link]


Plusz érdemes lehet megemlíteni, hogy egy ENFP hajlamos introvertáltságba menekülni védelmi mechanizmusként, ha olyan életszakaszban van. Ekkor INFP-nek tűnhet, bár valójában ENFP.


A kognitív funkciókról nem tudom, mit és mennyire lehetne többet mondani, mint amit leírtál. Vagy az nem világos számodra, hogy mi az az Ne meg Fi stb stb? Tehát kezdjük el elmesélni, hogy az ENFP domináns kognitív funkiciója, bár Ne-nek nevezzük, valójában az extrovertált intuíció, ami a külső világ lehetőségeinek, potenciáljának meglátásának képességét jelenti stb stb? És vegyük végig az összeset? Mert erről lehetne körmölni egy órát, de ez tökéletesen el van magyarázva n+1 helyen.

2021. ápr. 2. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Mojjo ***** válasza:
52%

@1: Igen, mint tudományos elmélet, ez alighanem elvérzett már egy ideje. Az asztrológiától viszont nagy különbség választja el. Nem feltételez mágikus hatásokat, nem ezós zöldség, hanem pszichológiai modell. Olyan modell, ami nem állta ki a vizsgálatok próbáját, igen, de akkor is egy pszichológiai modell.

Másrészt a jelenleg terjedő MBTI a rövidke netes tesztekkel eleve igencsak más, mint ami valójában a Myers-Briggs típuselmélet lenne. Bizonyos szinten még komolytalanabb - pontosabban ez komolytalan, az említett típuselmélet meg komoly, csak tévesnek tűnik. De nekünk nem feltétlen baj, hogy komolytalan, ha a helyén tudjuk kezelni. Sőt. A teszt rákérdez x dolgora, mi megválaszoljuk, hogy abban z-k vagyunk és csodák csodája, az eredmény kiadja hogy mi x dologról z-ként gondolkozunk.

Pl képes ön betartani a határidőket. Válasz: egyáltalán nem jellemző. Eredmény: olyan MBTI típus, aminél jellemző, hogy nem képes betartani a határidőket :D (xNxP, ami a kérdező is) Szóval kissé viccesen nulla prediktív értékű izé, ami csak azt mondja vissza, amit mi mondtunk neki. Értelme nincs sok, de ha nem is keresünk benne, akkor jópofa, meg el lehet szórakozni a hozzá tartozó mémek sokaságával :)

2021. ápr. 2. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
#3 Nem is mondtam egy szóval se, hogy ugyanazon okok miatt említendő egy lapon az asztrológiával. Nyilván a kettő alapjaiban különbözik, én csak az egyetlen, a téma szempontjából fontos közös tulajdonságukra akartam rámutatni: mindkettő egyformán marhaság. És le is írtad nagyszerűen, hogy miért, így legalább nekem már nem kell.
2021. ápr. 2. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Sokkat foglalkoztam a témával és meggyőződtem róla, hogy legalábbis a modell alapjául szolgáló funkcioknak van realis alapja, ha nem is bizonyitottak tudomanyosan. Annyira hogy testbeszédből is belehet azonositani őket nagy biztonsaggal.

Szerintem annyi haszna van az egésznek hogy sokmindent megért az ember önmagával es mas emberekkel kapcsolatban. Szamomra volt gyakorlati haszna ezeknek az ismereteknek.

A socionika is ezekre a funkciokra alapul de sokkal komlexebb model, talan ezert is kevesbé popularis.


Ettől függetlenül a tesztek nem sokat érnek es nem gondolom hogy csak 16 fele ember van.


Mojjo te INTP vagy, ha megkerdezhetem?

2021. ápr. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Mojjo ***** válasza:
@5: Nem, ENFP. Bár itt a fórumon szerintem sokan ENTP-nek nézhetnek :D
2021. ápr. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Pontosan az Ne , Fi, stb dolgokra lennék kiváncsi. Lehet hogy te már olvastad n+1 helyen, de én nem találtam olyat , ami segített volna megérteni, ezért is kertem itt segítséget. Nagyon sok mbti-al kapcsolatos kérdés van itt, ahol tok jól el vannak ezek magyarázva , viszont INFP - ENFP egyáltalán nincs. Értem külön-külön hogy mit jelentek ezek a funkciók, csak azt nem értem, hogy mi a különbség az ENFP és INFP között, mivel ugyanazok a funkciók vannak, csak más sorrendben. Pl ENFP-nél első az Ne , második az Fi , INFP-nép fordítva. Ez lenne a kérdésem, hogy ez mit eredményez , mitől más a kettő személyiség.
2021. ápr. 2. 16:19
 8/13 Mojjo ***** válasza:
100%

@7: Ez esetben egyrészt a #2-ben linkelt írást ajánlom, másrészt ezeket:

- [link]

- [link]


A nehézség abból adódhat, amit peddzegettem is, hogy egy ENFP tud teljesen INFP-ként viselkedni rengeteg mindenben, főleg ha negatívabb életszakaszban van. Próbáld az életed pozitívabb periódusaiban mutatott viselkedésed és jellemzőid alapul venni :)

2021. ápr. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget !
2021. ápr. 2. 17:05
 10/13 anonim válasza:

2: Fuuu, tök jó czikk.

Sokat elmélkedek azon, hogy "fake" ENFP vagyok, mert nem is érzem magamat annak, inkább mondanám magamat social friendly INFP-nek. :)


De azok a pontok!

1. Level 5

2. Level 2

3, kötőjel 10: Level végtelen.😂

2021. máj. 21. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!