Véleményetek szerint?

Figyelt kérdés

régóta tanulmányozom a történelmet, így suli mellett, és arra jutottam hogy sikerült-e volna megnyernünk az I. világháborút ha:

-Az Oszmán Birodalom hamarabb elkezdi a katonai modernizálást (mivel az államszerkezet modernizálása már a Tanzimat korban megkezdődött.)

-A muszlimok felkelnek a Szent háborúra

-Az Orosz Birodalom már 1905-ben az első forradalomban szétbomlik.

-Az USA nem lép be a háborúba.

-Az Olasz Királyság nem csatlakozik az Antanthoz.

-A belgákon nem kellett volna keresztülvonulni, hanem szimplán csak kapitulál.

-Görögország nem csatlakozik az Antanthoz.

-A Marokkói szultánság bekebelezését nem a franciák, hanem a németek nyerik.

- Japán sem csatlakozik az Antanthoz.

- A Brit nemzetközösségi államok (Kanada, Ausztrália, Új-Zéland, Brit India) nem indítanak csapatokat a Központi Hatalmak ellen.

-Románia sem csatlakozik az Antanthoz.



Szerintem így megnyertük volna. De írjátok le ti is a véleményeteket.



2021. ápr. 3. 19:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ha senki nem csatlakozik az Antanthoz, akkor megnyeri a háborút a Tengelyhatalmak...
2021. ápr. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
62%
1918 tavaszáig a németek álltak nyerésre, de akkor belépett az usa, abból a megfontolásból, hogy egy háborúban megerősödött németország komoly veszély lett volna az usa érdekeltségeire. Tehát az usa belépése önmagában elég lett volna, a többiek azért csatlakoztak, mert úgy gondolták, hogy az antant megnyerheti a háborút.
2021. ápr. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 sadam87 ***** válasza:

Ja, és ha Anglia, Franciaország és Oroszország rögtön kapitulál, akkor nem is kellett volna háború ahhoz, hogy nyerjünk! :D (Másként fogalmazva: csatolakozom az első válaszadóhoz. Bár az azért durva lett volna, ha az Első világháborút a tengelyhatalmak nyerik! :D)


#2

Az USA 1917. április 6-án üzent hadat a németeknek. Az más kérdés, hogy az amerikai csapatok csak fokozatosan értkeztek és áltak hadba Európában, jelentésebb számban tényleg 1918 késő tavaszától - nyarától.

És én azt azért nem mondanám, hogy a németek álltak nyerésre. A keleti fronton valóban nyertek, de máshol csak kisebb sikereket értek el. A nyugati fronton például viszonylag(!) jelentős területet foglaltak el az 1918 tavaszi offenzívájukban, de nem sikerült áttörést elérniük, a támadás kifulladt. Persze az amerikai segítség nélkül valószínűleg az antant sem tudott volna hatékony ellentámadást indítani, de a helyzet úgy is inkább a döntetlenhez lett volna szerintem közel (esetleg némi német előnnyel), és a szövetségeseknek (méeg az USA nélkül is) jelentősebb tartalékaik voltak.

2021. ápr. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az usa nélkül valszeg a nyugati fronton is nyert volna németország. Ezért volt fontos az usa hadba lépése.
2021. ápr. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 sadam87 ***** válasza:

#4

Mégis mi alapján? Nagyon áttörést nem sikerült elérni, még a keleti front megszűnése után sem. Nyilván jobb esélyük lett volna, ha az USA nem lép hadba, de azért elég bátor következtetés azt mondani, hogy nagy valószínűséggel nyertek volna.

2021. ápr. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mindez majdnem meglehetett volna, a Schlieffen terv volt hibás.

A porosz–francia háborúban elszenvedett francia vereséget követően a francia kormány hozzálátott, hogy erődépítésekkel erősítse meg az ország önbecsülését és védelmi erejét. Összefüggő védelmi rendszer helyett csak kisebb erődövek épültek ki a fontos ipari városok körül. Ezeket az első világháborúig folyamatosan fejlesztették, ám a háború kezdeti időszakában úgy tűnt, az erődök nem vehetik fel a harcot a modern fegyverekkel. A Liège környéki belga erődöket napok alatt pusztította el a németek tüzérsége, majd Fort Manoviller is hasonló sorsra jutott 1914 augusztusában. A verduni csatában a németek könnyedén elfoglalták Fort Douaumont erődjét, így ha nem vacakolnak Belgiumban, hanem szemtől szembe támadnak, simán áttörtek volna a francia-német határon és akkor a franciáknak nem lett volna ideje mozgósítani és sem a belgákkal, sem a britekkel nem kerülnek a németek szembe és később így az USA-val sem.

Kezdetben többszörös túlerőben voltak a németek, ezért mire a franciák észbe kaptak volna, simán legázolhatták volna őket, aztán az oroszok nem okoztak volna gondot, így sem az olaszok, sem a románok nem léptek volna be a háborúba.

Arra is lett volna mód, hogy nekünk segítsenek a szerbek és az oroszok ellen.

A németek tartottak a nagyobb veszteségektől, ezért támadtak kerülő úton, de Belgiumban ugyanúgy kellett erődök ellen harcolni, és nem csak embert vesztettek, hanem azt a drága időt is, amíg a franciák több hétig szinte teljesen védtelenek voltak.

2021. ápr. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is... azért ez könnyelmű kijelentés. Sok mindent figyelembe kell venni... Már ha csak azt nézzük, hogy az I. világháború a lövészárkok háborúja is volt egyben. Esetlegesen egy még hosszabb ideig elnyújtott háború lassan de biztosan kivéreztette volna mind a németeket és mind a monarchiát. Míg az antant oldalán túlnyomórészt olyan hatalmak voltak, amelyek hosszú gyarmattartó múlttal rendelkező hatalmak voltak, rengeteg erőforrással, addig ez a tengelyhatalmak részéről nem volt elmondható. Azok a gyarmatok amikkel rendelkeztek, többnyire jelentéktelenek voltak erőforrás tekintetében.


ugyanakkor ott volt még a spanyolnátha is, ami mindkét oldalon szedte áldozatait.


Ezek, azaz a szűkös erőforrások (ember és anyagi), tönkrement gazdaságok, lassan de biztosan kivéreztették volna a tengelyhatalmakat akkor is, ha az USA nem lép be a háborúba.

2021. ápr. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Eleinte nem volt lövészárok állóharc, hanem lendületes hadműveletek voltak és csak az OM és a németek álltak szemben a franciákkal és a szerbekkel, meg az oroszokkal. A britek azért léptek be a háborúba, mert garantálták Belgium sérthetetlenségét, de ha nem rajtuk keresztül támadtak volna a németek, akkor semlegesek maradtak volna és az olaszok, meg a románok sokkal később csatlakoztak csak az Antanthoz.

Hatalmas hiba volt Belgiumon keresztül támadni, a korai könnyű francia erődök nem jelentettek volna nehézséget a németeknek és így hamar véget ért volna a háború.

2021. ápr. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Olasz áruló kutyákon múlt az egész. Pedig megkaphatták volna Korzikát, Nizzát, Máltát, Savoját, Tunézia és egyéb francia gyarmatokat is...de nem nekik a kis dél Tirol és Trieszt megérte elárulni a szövetségeseit. Franciákat délről betámadva már 1917ban Usa belépése előtt legyőzték volna.
2021. ápr. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!