Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Az ókor idején egyiptomi...

Az ókor idején egyiptomi származású emberek megfordultak itt a Kárpát-medencében?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy Nagyszombaton van egy Isis-szentély. Ez azt jelenti, hogy éltek itt egyiptomiak vagy más, gondolom rómaiak is átvették a hitüket?

2021. ápr. 11. 15:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Szombathelyen volt, Nagyszombatról nem tudok. És Ízisz kultusza elterjedt a rómaiaknál is, ők építették azt a szentélyt. Egyiptomiak nem jártak erre szerintem.
2021. ápr. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Hopsz, igen.
2021. ápr. 11. 15:14
 3/18 anonim ***** válasza:
78%
Nem.
2021. ápr. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
84%
Minden bizonnyal, hiszen egészen biztos, hogy zsidók például éltek itt és ha ők eljutottak ide, akkor egyiptomiak is jöhettek, nem volt nekik tilos.
2021. ápr. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Bizonyosra vehető, hogy a Római Birodalom évszázadai alatt volt jónéhány alexandriai utazó, vagy kereskedő, aki megfordult Pannóniában is, még ha nem is telepedtek le.

Egy Aurelius Polion nevű egyiptomi katona pedig Pannoniából írt levelet a családjának Tebtüniszbe, egy régi egyiptomi városba, a Kr. u. II. században. A levél görög nyelvű, abban az időben az egyiptomi írást már csak papok használták.

2021. ápr. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Hú, köszönöm a válaszokat.

Ez érdekes.

2021. ápr. 11. 18:19
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Akkor pár száz éve már a papok sem használták a hieroglifákat.
2021. ápr. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó hieroglif felirat Theodosius császár korából maradt fenn, a IV. század végéről, bár lehet, hogy azt már az sem értette, aki kifaragta.
2021. ápr. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
B'sszus, én vagyok a hülye, az megvolt a fejemben, hogy 394, csak annyira időszámítás előtti dátumokhoz kötök mindent, ami egyiptomi, hogy ezt is hirtelen annak hittem :D
2021. ápr. 12. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
83%

jó lenne tisztázni, hogy az ókor több ezer éves történelmében ugyan melyik egyiptomra gondolsz


kb olyan szintű kérdés, hogy ehetett-e krisztus utáni de holdraszállás előtti egy magyar ember paprikás krumplit

hát mátyás király nem, én meg igen

2021. ápr. 12. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!