Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Szerinted mikor lesz Kubában...

Szerinted mikor lesz Kubában és/vagy Észak-Koreában rendszerváltás?

Figyelt kérdés
2010. aug. 23. 11:39
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha összeomlik a jelenlegi rendszer.
2010. aug. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Kubában mikor meghal kasztro.
2010. aug. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

11:59


Mert most él? Raúl Castro is elég jól boldogul. Utána már tényleg kérdéses lesz, hogy találnak-e valakit, aki tovább tudja vinni ezt az irányzatot.

2010. aug. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Fidel Castro is él még. Nem tudom honnan vetted az ellenkezőjét.

Mellesleg Kubában sokkal nagyobb rá az esély, hogy következő húsz évben megbukjon a rendszer. Ott egy kínai típusú, kissé a kapitalizmusra hajazó kommunista rendszer van. Ellentétben Észak-Koreával, ahol kőkemény diktatúra van, ami csak két féle képpen bukhat meg. Vagy a népnek elege lesz és fellázad, ami egy Észak-Koreához hasonló katonaállamban katasztrofális következményekkel járna, pláne hogy az ottaniaknak egy jelentős része szereti a vezetőiket, úgyhogy nem valószínű, hogy fellázadna ellenük. A másik, ha egy vesztes háború után összeomlik az állam és a népnek van lehetősége változtatni, vagy rájuk kényszerítenek egy liberálisabb (feltételezhetően kapitalista) rendszert. Erre a mai helyzetben elég nagy az esély, tekintve az Észak-Korea és a Dél-Korea - USA páros közötti egyre fokozódó feszültséget. És ha ebből háború lesz, abból nem Észak-Korea jön ki győztesen.


Vagyis a válaszom, háború nélkül Kubában talán 20-30 éven belül van rá reális esély. Észak-Koreában viszont még újabb 60, vagy akár 100 évig is kitarthat.

2010. aug. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Nem azt mondom, hogy nem él, hanem hogy nem számít, hgoy él-e, vagy sem. Raúl kormányoz.
2010. aug. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
52%

Ha egy csöpp eszük van a Kubaiaknak, akkor soha.


É-Korea az más tészta. Ott még a Sztalinizmusnál tartanak.

2010. aug. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Ja, mert Kuba aztán nagyon fasza hely...


Vagy:

- Nyomorban élsz

- Egy drogbárónak dolgozol és akkor nem élsz nyomorban de napi szinten életveszélyben vagy

- állami katona vagy


Átlag életszínvonalra nincs sok esély...

2010. aug. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
52%

Ha választhatnák, már indulnák is Kubába.

Te biztos tudod milyen, én ott dolgoztam 4 évig 15 éve.

Pedig akkor még valóban szegénység volt, már nincs akkora

2010. aug. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

"Nem azt mondom, hogy nem él, hanem hogy nem számít, hgoy él-e, vagy sem. Raúl kormányoz."


Ez azért enyhe túlzás.

Tény, hogy Fidel csak lógatja a lábát, de nem hiszem, hogy szó nélkül tűrné, ha a kedves öcsikéje úgy döntene, hogy akkor most demokratizáljuk Kubát!

De ebbe most ne menjünk bele!


"Ha egy csöpp eszük van a Kubaiaknak, akkor soha."


Én ezt a véleményt nem osztom. Tény, hogy az ő helyükben (ha választás elé kerülnének) én sem választanám a nálunk fennálló rendszert, de kommunizmusban sem élnék, bármennyire "liberális" kommunizmusról van is szó.

2010. aug. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
52%

Ez csak azért van, mert nem éltél még sem Kubában, sem itthon amikor még a régi rendszer volt.

Elhiszed a sok hazugságot, amit ontanak rád mindenhonnan azok, akik az új rend nyertesei.


Kérdezd meg a nagyszüleidet.

Látatlanban lefogadom, hogy nekem adnak igazat.

2010. aug. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!