Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » El fog tűnni valaha a hímsovin...

El fog tűnni valaha a hímsovinizmus, és ehhez hasonló gondolkodás módok amelyek az egyik nem képviselőit a másik fölé helyezik?

Figyelt kérdés

2021. jún. 4. 15:58
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Eltűnhetne, de hazánkban nem fog legalább 50-100 évig.
2021. jún. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Értem a kérdést, a motivációt is sejtem mögötte, de ez akkor is jóslás kategória.

Ha úgy fogalmazzuk meg, eltűnhet-e valaha, akkor a válasz igen.

2021. jún. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%

Ahhoz totál egyenjogúságnak kéne bekövetkeznie, és mindkét félnek be kellene tartani a játékszabályokat (pl. az egyenjogúság ne pozitív diszkriminációt jelentsen a nők felé).

Na ilyen nem lesz soha, mert ehhez kb. biológiailag azonosnak kéne lennünk. És még azonos nemen belül is bőven vannak felfogásbeli különbségek. Úgy is mondhatnám: előbb fog befagyni a pokol...

2021. jún. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
5%

Szerintem nem, ugyanis az "ilyen gondolkodás módok" igazából sokszor csak belátják, hogy vannak dolgok, amiket a férfiak/nők úgy átlagban jobban képesek végezni.


Például sosem láttam nőt kubikosként(ásni egész nap), és szerintem ez már benne van az "hasonló gondolkodás módban", mert én el sem várom egy nőtől, de cserébe, ha én egész nap ástam, mondjuk a kertben, akkor igenis elvárom, hogy az asszony megvendégeljen minimum egy vacsorával.

Most akkor én "olyan gondolkodásmodú" vagyok?

2021. jún. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%

Olvastam erről egy idézetet valahol. Pontosan nem emlékszem a szövegére, de az író arról beszélt, hogy minden más elnyomást és bigottságot meg lehet szüntetni minimális józan ésszel és empátiával, kivéve a szexizmust.

A fehér emberrel meg lehet értetni hogy a színesbőrűek is ugyanolyan emberek, mint ők, és hogy hagyni kell, hogy éljék az életüket.

A homofob heteroszexuálissal is meg lehet értetni, hogy a homoszexualitás nem betegség. Sok kultúrában békén is hagyják az ilyen embereket;nem fordítanak rájuk különösebb figyelmet.

A szexizmus viszont más, mert a férfi és a nő élete össze van kötve. Minden más esetben az elnyomónak és elnyomottnak megvan a maga közössége, a maga emberei, de a férfi és a nő ugyanazon család tagjai. A férfinek szüksége van a nő által nyújtott szolgálatokra (szex, érzelmi támasz nyújtás, szex, az utóduk kihordása, szex, a házi munka elvégzése, szex, stb) ezért sosem fognak objektíven nézni a nőkre.


Emellett a szexizmus jóval megelőzi az összes többi elnyomást. A férfiak már azelőtt gyilkoltak, vertek és erőszakoltak nőket, mielőtt egyáltalán kialakultak volna a különböző rasszok.


Ahhoz, hogy a nők megítélése jelentősen változzon, az kéne, hogy a férfiak kollektiven akarjanak is változni, de ez nagyon nem jellemző. A többség szinte sértésnrk veszi, ha egy nő beszél a negatív tapasztalatairól, és a szexizmusról, amit élete során átélt.

2021. jún. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#5 én ezt inkább úgy mondanám, hogy tökéletes, patikamérlegen kimért egyenlőség nem létezik, sem nemi, sem faji, etnikai, stb. alapon

de én azt sem tartom elképzelhetetlennek, hogy átbillenjen a dolog. a nemeknek szigorúan véve azért olyan sok szempontból nincs szükségük egymásra, csupán kulturális hatás (pl. érzelmi támasz, házimunka, stb. ezek azért vannak, mert hosszú időn át mereven női szerepnek, férfi számára übergáznak számítottak). valós szex nélkül is viszonylag el lehet lenni, ahogy fejlődik a technológia, úgy egyre inkább. a fizikai erő jelentősége szintén egyre csökken. szóval egyre kevesebb dolog köti össze a férfiakat és nőket, és talán inkább a férfiak lesznek kiszolgáltatva (a nőknek ugyanis az utódokhoz is egyre kevésbé lesz szükség férfire, csak legyen lefagyasztva elegendő anyag), úgyhogy a nők könnyebben diktálhatják a feltételeket.

2021. jún. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Persze, csak épp a civilizáció 99 százaléka a férfiaknak köszönhető, nem a hangyák hordták össze...
2021. jún. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%

tegnap 17:46-ös, én vagyok 1. hozzászóló


lol... nem... a többit is ugyan olyan nehéz megszüntetni, sőt...


és mire logikádat felépítetted, azt minden másra is lehetne mondani, mi bármi bigottság, bármi egyéb


(egyébként nem pontoztalak)


viszont pepitában sem áll jól a helyzet ezen a téren

rengeteg férfigyűlölő is akad


és ezek a dolgok összefüggnek... nemcsak ott, hogy mit lehet megértetni emberekkel, meg ilyenek, de a fekete-fehér világkép és ahhoz ragaszkodás ott figyel majdnem mindenütt, ahogy az önigazolások is, meg a bigott gondolkodásmód

2021. jún. 5. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!