Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Feldmár András mièrt ìr...

Feldmár András mièrt ìr valótlan dolgokról?

Figyelt kérdés

Szimpatikus és szìvesen is olvasom többnyire és jószándékú embernek tűnik. De legutóbb olvastam egy sztorit nála egy bizonyos magát Spotted Eaglenek nevező pácienséről aki Feldmár szerint médiuma volt egy angyalnak. És ezt ő alá is ìrja, szóval nem a páciens állìtja magáról hanem Feldmár állìtólag tesztelte.

És nem értem mi értelme ilyen hülyeségekről ìrni. Tudnátok ebben eligazìtást adni? Ennek van valami funkciója?



2021. jún. 10. 12:36
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
94%
Ez ezoterikus kérdés.
2021. jún. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Nem annak szántam. Illetve, pont ez a problémám hogy miért kever a pszichológiába ezoterikus bullshitet.
2021. jún. 10. 13:25
 3/23 anonim ***** válasza:

Ezzel együtt ezt az ezotérián kell tárgyalni.

Valószínűleg azért, mert tudósnak (még/már) ő kevés.

2021. jún. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
55%

"miért kever a pszichológiába ezoterikus bullshitet"

Jobb esetben like-ért/pénzért/ismertségért.

Rosszabb esetben ideológiai agymosás céljából.

2021. jún. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
De ez még csak nem is tudósság kérdése szerintem. Van egy rakás tanulatlan ember akik világosan tudják hogy ilyen dolgok nincsenek. És sok más esetben meg nagyon józan dolgokat mond a Feldmár. És ez nálam valahogy kognitìv disszonanciát okoz hogy ezt belekeveri a világképébe. Elbizonytalanìt hogy a többi dolog amit mond nem e ugyanilyen fiktìv baromság akkor.
2021. jún. 10. 13:36
 6/23 A kérdező kommentje:
Ideológiai agymosás alatt mire gondolsz?
2021. jún. 10. 13:39
 7/23 anonim ***** válasza:

"ezt belekeveri a világképébe"

Ilyen létezik, ne lepődj meg rajta.

Viszont akkor az ilyen ember egy az egyben megbízhatatlan lesz: tehát minden egyes kijelentését külön-külön le kell ellenőrizni, ha érdekel.

2021. jún. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 Mojjo ***** válasza:
100%
Be tudnád linkelni ezt a cikket, kérlek?
2021. jún. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Idézem:

Ezután nem sokkal egy másik hang kezdett hozzá beszélni, és lassan megtanította arra, hogy ne csak írjon, hanem forduljon kicsit félre a figyelmével, s engedje azt összpontosítani, s amikor összpontosította, akkor ez a hang tudott rajta keresztül beszélni. Ilyenkor becsukta a szemét, semmiféle nagy transzba nem kellett esnie, csak leült, relaxált úgy harminc másodpercig, s azután ez a valami beszélt rajta keresztül. Mikor megismertem Tedet, mert Tednek hívják ezt a bankárt, akkor Tedként lassan szelíden, kimérten beszélt, úgy ahogy emberek általában beszélnek, nem tökéletes nyelvtannal, néha nem is fejezte be a mondatait. Abban a pillanatban azonban, amikor úgy beszélt, mint az a valaki, aki rajta keresztül szólt, sokkal gyorsabban beszélt, soha egyetlen nyelvtani hibát sem ejtett, úgy beszélt, mintha könyvből olvasna egy nagyon komplikált szöveget, egyetlen hiba nélkül. De ez nemcsak egy afféle szöveg volt, ami már le volt írva, ez a hang improvizálni is tudott. Ha kérdeztem tőle valamit, akkor azonnal felelt. Bármiről kérdeztem, azonnal felelt, gondolkodás nélkül.


Ez a hang azt mondta, hogy ha valaminek hívni kell őt, mert mi, emberek szeretjük névvel ellátni a dolgokat, akkor hívják őt Spotted Eagle-nek. Ez az jelenti, hogy Foltos Sas. Azt mondta, ő nem indián – mert ez indián név – de valahogy tetszik neki ez a név. Ott volt hát Ted és Spotted Eagle is, s kettőjükkel dolgoztam egy kicsit. Rengeteget tanultam Spotted Eagle-tői. Tednek megmondtam, hogy ha rossz helyre fordult volna, akkor biztos kórházba vitték volna, mert ez afféle disszociáció, erre mindenféle pszichológiai dolgot lehet mondani, de miért kellene ezt patologizálni? Miért nem inkább érdekes ez? Számomra nagyon érdekes volt. Akkoriban voltak terápiás csoportjaim, amelyekben 12-14 ember vett részt, férfiak és nők egyaránt, de volt egy csak férfiakból álló csoportom is. Meghívtam az egyik csoportra, hogy üljön be. Elmondtam, hogy a csoporttagok majd kérdezni fognak mindenféle dolgot Spotted Eagle-tői, s akkor majd meglátjuk, hogy Spotted Eagle szeret-e csoportozni. Szóval meghívtam, mint a koterapeutámat, ő pedig nagyon-nagyon jól dolgozott. Kört alakítottunk, ő mellettem ült, s aki fel akart tenni egy kérdést, az kijött a körből, leült Ted pedig csak ült lehunyt szemmel, Spotted Eagle pedig hallgatott. Az ember feltette a kérdését, Spotted Eagle válaszolt, utána pedig valaki más jött kérdezni. Akkoriban már két hónapja dolgoztam ezekkel az emberekkel. Amiket Spotted Eagle két perc alatt mondott az embereknek, azokat a dolgokat én úgy két hónap után éppen csak sejteni kezdtem. Tehát azonnal olyan dolgokat mondott, amelyeket az adott embernek hallania kellett; Ha fizikai betegségről kérdezték, akkor orvositudományos dolgokat mondott. Például pontosan megmondta, mi van az illető szívével, diagnózist tudott felállítani, ha építészeti problémákkal fordultak hozzá, akkor az építészettel kapcsolatos dolgokat tudott mondani, és úgy látszott, mindent tud. Arra a következtetésre jutottunk, hogy ez sokkal érdekesebb foglalkozás, mint bankárnak lenni, ezért most Ted terapeutaként keresi a kenyerét. El lehet menni hozzá, de nem őt, hanem Spotted Eagle-t kell keresni. Spotted Eagle soha nem hagyja ott, tehát abban a pillanatban amikor Ted összpontosítja a figyelmét, Spotted Eagle mindig ott van. Én attól féltem, mi történik, ha Ted összpontosít, Spotted Eagle pedig éppen nem jön. Ted azonban elmondta, hogy ez soha nem történt meg. Spotted Eagle, mikor erről kérdeztem, azt mondta, hogyne jöhetne; ahol ő van, ott nincs idő. Tehát ő örök. Az örökkévalóságban létezik, tehát nem is érti, hogy miért ne jönne, hiszen ő mindig ott van. Az csak a Tedtől függ, hogy mikor kapcsolódik belé. Ő nem tud máshol lenni, mert mindenhol és mindig van, mert ahol ő él, ott nincs tér, és nincs idő. Ez afféle szövetség volt közöttük. Ő nem kényszerítette Tedet erre, megkérdezte tőle, hogy Ted akarja-e ezt csinálni, mert ha nem, akkor keres mást. Kellett neki valaki, mert abban a világban, ahol ő él, ők olyan angyalfélék, akiknek az a munkája, hogy tanítsanak valamit az embereknek. Vannak olyan angyalok, akiket az emberek nem érdekelnek, de az angyalokon belül is hierarchia uralkodik, s ő olyan angyal, aki azzal foglalkozik, hogy tanítja az embereket, s ezt a tanítást így lehet csinálni. Keresnie kellett valakit, aki erre alkalmas, Ted pedig alkalmas volt. Ha Ted nem akarta volna elvállalni ezt a feladatot, akkor keresett volna mást. Spotted Eagle nem mondta, hogy Ted az egyetlen, akin keresztül beszél, lehet, hogy beszél másokon keresztül is. Ez most is eléggé gyakori jelenség, de Ted az egyetlen, akivel személyes kapcsolatom van, azért beszélek róla, Ez is egy tudatállapot.

2021. jún. 10. 15:18
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

"ez afféle disszociáció, erre mindenféle pszichológiai dolgot lehet mondani"

Röviden:

az emberi agy egyes részei könnyen szétkapcsolódnak: pl. álmodban, ha szól hozzád valaki, és te NEM TUDOD előre, hogy mit fog mondani, az ugyanez. Ha ébren is van ilyen, az skizofrénia.

Itt különféle - nagyjából önálló - személyiségek létezhetnek, és egyáltalán nem ritka, hogy nem a fő személyiség a legokosabb.

Idáig még semmi rendkívüli nincs ebben.


"Amiket Spotted Eagle két perc alatt mondott az embereknek, azokat a dolgokat én úgy két hónap után éppen csak sejteni kezdtem. Tehát azonnal olyan dolgokat mondott, amelyeket az adott embernek hallania kellett; Ha fizikai betegségről kérdezték, akkor orvositudományos dolgokat mondott. Például pontosan megmondta, mi van az illető szívével, diagnózist tudott felállítani, ha építészeti problémákkal fordultak hozzá, akkor az építészettel kapcsolatos dolgokat tudott mondani, és úgy látszott, mindent tud."

Na, ezt az "úgy látszik" érzést kellene ellenőrizni!

Gondolom, nem lenne nehéz néhány komolyabb tudományos problémát is felvetni, amire jelenleg még nincsen megoldás, de már valószínűleg közel állunk hozzá.

Ha ezekre olyan ÚJ dolgokat képes mondani, ami igaz, akkor itt már biztos van valami.

EZ lenne az igazi ellenőrzés!

2021. jún. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!