Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért hiányzik Schmidt Mária...

Miért hiányzik Schmidt Mária Wikipédia-oldalának alján, a „Kategória:” rovatból a „Zsidó származású magyarok” kategória?

Figyelt kérdés

Ő nem zsidó származású, a néhai férjével ellentétben?

[link]


2021. jún. 22. 03:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Dehogyis, ő csak egy beházasodott siksze a munkásőrparancsnok ÁVH őrnagy népes pereputtyába.
2021. jún. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 2*Sü ***** válasza:
100%

> Ő nem zsidó származású […]?


Az? Nem az? Engem nem különösebben érdekel Schmidt Mária személye, de némi Google keresgélés után nem találtam olyan objektív információt, ami alapján kijelenthető lenne a zsidó származása. Maga nem vallottam magát annak, és hirtelen nem hogy a szülei etnikai és/vagy vallási hovatartozását, de még a szülei nevét sem találtam meg, az (ön)életrajzában nincs erről információ.

2021. jún. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Talán mert nem zsidó?
2021. jún. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Izraeli egyetemek szoktak nem zsidó származású külföldieknek vendégoktatói státuszokat biztosítani?
2021. jún. 22. 18:28
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

4

Igen szoktak. Izraelben alapból van jelentős keresztény és muszlim kisebbség. Ők is ugyanolyan eséllyel lehetnek egyetemi tanárok mint bárki más. Ellenben egy katolikus egyetemre nem igazán engednének be egy zsidót. Maca, meg mint azt tudod oktatott a PPKE-n.

2021. jún. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 2*Sü ***** válasza:
100%

> Izraeli egyetemek szoktak nem zsidó származású külföldieknek vendégoktatói státuszokat biztosítani?


Nem tudom. Szoktak? Nem szoktak? Melyik egyetemről van szó? Van az ominózus izraeli egyetem hivatalos szabályzatában olyan kitétel, hogy kizárólag zsidó származásúak kaphatnak vendégoktatói státuszt? #5-höz kapcsolódba nem tartom valószínűnek, Izraelben van jelentős arab, és nem elhanyagolható egyéb kisebbség, vallási szempontból van egy nagyobb muszlim, és kisebb keresztény, illetve más vallású kisebbség.


#5 > Ellenben egy katolikus egyetemre nem igazán engednének be egy zsidót. Maca, meg mint azt tudod oktatott a PPKE-n.


Ezt sem tudom. A PPKE hivatalos szabályzatában van olyan kitétel, hogy minden oktató csak keresztény lehet?


~ ~ ~


Ezek mind-mind indirekt spekulációk, és nem tényszerű adatok, egy Wikipédiától azért elvárt, hogy ez utóbbiakra alapozott információkat tartalmazzon.

2021. jún. 22. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A PPKE-n is oktathat zsidó, feltéve hogy jobboldali kötődésű. Pl. Osztovits Ágnes.

Schmidt Mária azonban nem zsidó. A fidesz imádja a díszzsidóit kirakatba tenni, a szüleimhez hasonló értelmiségi fidesz-birkák is imádják őket ("lám-lám, zsidó, és mégis velünk ért egyet") szóval ha Mariska az lenne, garantáltan tudnánk róla. Pláne hogy a Terror házás projekthez is jól jött volna, az elfogulatlanság látszat keltve.

2021. jún. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!