Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A kapitalista rendszerben már...

A kapitalista rendszerben már nincs olyan, hogy valaki meggyőződésből, elvből tesz valamit, hanem az egyetlen szempont a “mennyit fizetsz”?

Figyelt kérdés
2021. júl. 9. 08:41
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:

"Tegyük fel mindenki pilóta akarna lenni? Lehetne mindenki pilóta? A válasz nem, tehát nincs választásod, a rendelkezésre álló munkákból kell választanod és azok száma bizony véges."

Miért, szerinted melyik rendszerben tudna mindenki pilóta lenni, ha akarna? Tudnál akár csak egyetlen olyan rendszert, berendezkedést említeni, amelyikben ez lehetséges lenne?

Na ugye hogy nem. Akkor meg milyen alapon rovod ezt fel a kapitalizmusnak?

2021. júl. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:

11


Oké, más rendszerben sem lehet, de a kapitalista rendszerben sem teszel amit akarsz. Csak ezt akartam cáfolni. De amúgy is nagyon elkanyarodtunk az eredeti kérdéstől.

2021. júl. 9. 13:13
 13/34 anonim ***** válasza:
100%

"Oké, más rendszerben sem lehet, de a kapitalista rendszerben sem teszel amit akarsz."

Persze hogy nem, egyikben sem, ez nem is volt kérdés.

Illetve de, a királyságban, ha hercegnek születsz, akkor kvázi azt tehetsz, amit akarsz. De egy királyságban meg többnyire nem mindenki születik hercegnek.


" Csak ezt akartam cáfolni. "


Erről meg valami ilyesmi párbeszéd bontakozik ki előttem:

- Te nem tudsz repülni!

- Tényleg nem, de senki sem tud repülni.

- Ez igaz, de én csak azt akartam cáfolni, hogy te tudsz repülni.


Mellesleg, a fő kérdésedre:


"A kapitalista rendszerben már nincs olyan, hogy valaki meggyőződésből, elvből tesz valamit, hanem az egyetlen szempont a “mennyit fizetsz”?"


Jelenleg kapitalista rendszerben élünk?

Igen, mondhatjuk.

Meggyőződésből, elvből írod ki minden nap a bugyuta kapitalistás kérdéseidet?

Igen. Nem hinném, hogy bárki bármennyit fizetne neked ezért.


Tehát saját magadat cáfolod már a kérdésedben is. Mégis mire jó ez?

2021. júl. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 A kérdező kommentje:

13


De nem is lehetne ilyen kérdést feltenni, ha nem lenne valaki aki kivétel a szabály alól. Ez nem atomfizika

2021. júl. 9. 15:52
 15/34 anonim ***** válasza:

Nincsen olyan, hogy tiszta kapitalista (vagy bármilyen más) rendszer.

Egy csomó olyan terület van, ahol nem a pénz mozgat, hanem valami más.

Például a jótékonykodás nem igazán hoz neked pénzbeli hasznot, stb.

2021. júl. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 sadam87 ***** válasza:

#4

"És akkor szerinted ha akarna lehetne mindenki igazgató? "

?????

Ez a kérdés mégis mi az ördögre vonatkozik, és hogyan kapcsolódik az eddigiekhez???? Szerinted minden tanár igazgató akar lenni???

Egyébként két tanárt is ismerek, akik a versenyszférában dolgoztak (egy pöttyet magasabb fizetésért), de elegük lett belőle, és eljöttek inkább tanítani. Úgyhogy ennyit az elméletedről...

2021. júl. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:

16


A lényeg azon van, hogy minden állás csak limitált számban vár betöltésre. Így az az állapot áll fenn, hogy vagy olyan bazi nagy mákunk van, hogy mindenkinek a preferált munkája pont úgy oszlik el mint ahogy a rendelkezésre álló munkák oszlanak el (megsúgom, ennek szerintem 0 az esélye) vagy pedig egyeseknek meg kell alkudniuk és más munkát végezniük mint amit megálmodtak. Hány kisgyerekek szeretett volna asztronauta lenni, aztán belátták, hogy minimális ennek az esélye és végül irodában/üzemben kötöttek ki. Magyarországon például 0. Megvallom, én is szerettem volna az lenni, dehát semmi esélyem nem volt rá.


Nem nehéz belátni, hogy az emberek többségének nincs lehetősége megvalósítani az álmát. Csak egy nagyon pici rétegnek van ez megadva, mert a legfelső pozíciók is limitáltak.

2021. júl. 9. 20:11
 18/34 anonim ***** válasza:

De:

- ez társadalmi rendszertől független,

- nem ez volt a kérdésed.

Amúgy ez nem is kérdés, hanem panaszkodás.

2021. júl. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
100%

#17

Oké, de ennek semmi köze nincs a kapitalizmushoz.

2021. júl. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 sadam87 ***** válasza:
100%

#17

Az minden bizonnyal igaz, hogy nem mindenki tudja azt a munkát végezni, amit szeretne. Mondjuk ennek semmi köze nincs az eredeti kérdésben megfogalmazott (valótlan) állításodhoz. (Meg nagyon a kapitalista rendszerhez sem.)

2021. júl. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!