Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Az Attila vezette Hun Birodalo...

Az Attila vezette Hun Birodalom felemelkedése és rövid virágzása lassította vagy felgyorsította a Nyugat-Római Birodalom hanyatlását?

Figyelt kérdés

Csak mert hallottam már olyan érvelést is a témában, miszerint a hunok a számtalan népvándorlás korabeli germán nép feletti dominancia kiépítésével épp hogy "kordában tartották" ezen csoportok római területekre való fegyveres betöréseit, rómaiak elleni esetleges hadjárataik indítását és hasonlók...


Erről mi a jelenlegi konszenzus a témában?



2021. aug. 23. 17:29
 1/3 MDaniel98 ***** válasza:
100%
Hát nem tudom, szerintem az semmiképpen nem használt a Római Birodalomnak, hogy Attila rámutatott milyen sérülékeny, és hogy nem kell már ahhoz a fél világ összes hadseregét felvonultatni, hogy le lehessen győzni. Véleményem szerint ezen a ponton már a birodalomnak mindegy volt, és a bukását az sem tudta volna már elodázni, ha Attila nem is létezik.
2021. aug. 25. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
56%
Eggyik sem hanem rávilágitott arra a Tényre hogy a Római Birodalom hatalmának bealkonyult.
2021. aug. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem felgyorsította a bukásukat.
2021. szept. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!