Magyarországon van olyan egyetem, ahol skandinavisztikán lehet óészakit tanulni?

Figyelt kérdés
Vagy esetleg van valami teljesen egyéb módszer a tanulására?

#skandinavisztika #germanisztika #óészaki #old norse
2021. aug. 28. 14:07
 1/5 MDaniel98 ***** válasza:
100%
Átlapoztam pár skandinavisztika-mintatantervet de ilyet sehol sem láttam, azonban elképzelhetőnek tartom, hogy röviden valamelyik tantárgy keretében érinthetitek (mondjuk nyelvtörténeten).
2021. aug. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az ősi nyelveket jellemzően külön szakokon szokták tanulni. Meglepődnek, ha a skandináv országokon kívül tanítanák.


Amúgy meg:


[link]

2021. aug. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
Magyarországon csak az ELTE-n lehet skandinavisztikát tanulni, és ott is csak mai modern svéd, dán és norvéd nyelvet lehet szakiránynak választani. Az óészaki irodalmat érinti a tanterv, de magát az óészaki nyelvet nem. Mesterképzésen külföldön viszont több helyen is lehet óészakira szakosodni, Skóciában (Aberdeen, Inverness), Angliában (Nottingham, Cambridge) és Izlandon biztosan tudom, és talán még Németországban is.
2021. aug. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Harmadéven van óészaki irodalom és kultúra, illetve a képzés során lehetőség van mitológiával is foglalkozni. Úgy emlékszem, ha van rá kereslet, akkor óészaki nyelvet is lehet tanulni. Ezt jelzik az oktatók közben.
2021. szept. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Dehogy lehet, max. nyelvtörténetet.
2021. nov. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!