Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Milyen szerzők számítanak...

Milyen szerzők számítanak komoly szakértőknek a magyar mitológia témáját illetően ?

Figyelt kérdés

2021. szept. 30. 12:56
 1/8 anonim ***** válasza:
26%

Schmidt Mária elmélkedései.

De ezek inkább kormány által fizetett propaganda írások.

Vigyázz velük, ne sokat olvasgasd, mert a szerzőnek még a szeme sem áll jól,biztos rosszban sántikál.

2021. szept. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
19%
Badinyi Jós ferenc, Pap Gábor
2021. szept. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
11%
Posta Imre, Grespik László, Csurka István.
2021. szept. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
10%
Jobbnál jobbak
2021. szept. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
70%
A komoly oldala érdekel, vagy az "áltudományos nagy magyarok vagyunk" oldala? Mert a két táborközött irtó nagy az ellentét. Vannak akik tudományos alapossággal, a tudomány elfogadott módszerei szerint kutatták/ktuatják ezt a témát, és vannak akik a néha már szélső jobbos, ultranacionalistába hajló "mi Magyarokvagyunkavilágközepeésakiellentmondfelnégyelni" álláspontot "kutatják" nem igazán a tudományban elfogadott módszerekkel. Amiben több a "hit" és az "aggresszió" és a "fél információ" mint a tudomány.
2021. szept. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

5-ös ,


Igen engem a komoly érdekel , sőt most hogy belegondolok nagy hibát követtem el azáltal hogy nem úgy fogalmaztam meg a kérdésemet hogy ( pl ) " Milyen szerzők számítanak komoly szakértőknek a magyar mitológia témáját illetően Ipolyi Arnoldon kívül ? " .


Mert nem olyan rég kezdtem el olvasni Ipolyi Arnoldnak a " Magyar mythologia " amely tudtommal nem áltudományos és nyilvánvalóan nem köthető semmilyen mai politikai nézetrendszerhez ...


Am köszönöm a választ !

2021. okt. 1. 11:38
 7/8 anonim ***** válasza:
87%
Jankovics Marcellnak vannak összegyűjtött munkái. Ő rendszerezte az akkori ismereteket, amit az ő idejében lehettt tudni. Van egy fizikus-csillagász neki is van néhány komoly munkája bár a neten nem találtam meg (Bérczi Szaniszló).
2021. okt. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
38%
Pap Gábor, művészettörténész.
2021. okt. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!