Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mennyi igazság rejlik abban...

Mennyi igazság rejlik abban az állításban hogy a Hapsburgok a Karlócai békét követően rengeteg egykori végvárat pusztítottak el annak érdekében hogy megnehezítsenek egy esetleges ellenük irányuló felkelést ?

Figyelt kérdés

Azt már hallottam hogy többek között azért van akkora ( legalábbis állítólagos ) európai mércével mért " várhiány " Magyarországon , mert hogy a fentebb említett ok miatt a Hapsburgok nagy búzgósággal elkezdték megsemmisíteni a korábban végvár funkciót betöltő várakat ...


Van bármiféle igazság ebben az állításban ?


Vagy megint csak egy többé-kevésbé hamis állításról van szó ?



2021. nov. 2. 06:15
1 2 3
 1/24 anonim válasza:
89%
Azt hittem, csak elírtad. De 2x biztos nem. Habsburg, nem Hapsburg.
2021. nov. 2. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Igazából tényleg elírtam ...


De attól még váljon szíves egészségedre a rosszmájú kommentelés !

2021. nov. 2. 06:38
 3/24 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem nem volt rosszmájú. Csak az egód nagy. Intelligens ember a javítást megköszöni, ha ilyen normálisan történik. A gyakoris kommentekhez képest pedig kimondottan jóindulatú volt egyes.
2021. nov. 2. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Tényleg azthiszed hogy valóban nem írtam el azt hogy Habsburg miközben olyan dolgokról írtam hogy ( pl ) Karlócai béke ?


Az egómról gondolhatsz amit akarsz , de attól még nagyon is rosszmájú azon lovagolni hogy valaki ejtett egy helyesírási hibát ahelyett hogy válaszolna az illető az aktuális kérdésre , főleg ha ( még ráadásul ) nem egy helyesírás szekcióban feltett kérdésről van szó .


Én amúgyis egy Makedóniában felnevelkedett " félmagyar " vagyok , tehát az pláne hogy nem tudok olyan jól írni magyarul mint azok akik velem ellentétben jártak magyar iskolába .


A saját jóindulatomat meg az jelzi hogy nem pontoztam le egyikőtöket sem , pedig simán megtehettem volna .


Úgy hogy további szép napot kívánok !

2021. nov. 2. 07:41
 5/24 anonim ***** válasza:
55%
A Habsburg nevet EGYSZER el lehet írni véletlen, te meg többször is így írod. Másrészt a Habsburg név minden nyelven - Magyarországon és külföldön is - uyganúgy irandó, erre nem mentség, hogy nem MO-on élsz!
2021. nov. 2. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim válasza:
68%
Így van utolsó. 3x elírni, úgyhogy nem is egymás mellett vannak a betűk a billentyűzeten, lehetetlen. A karlócai békét meg 2 alkalommal írtad le nagybetűvel.
2021. nov. 2. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Fogtok legalább válaszolni az aktuális kérdésre ?
2021. nov. 2. 08:17
 8/24 A kérdező kommentje:
Karlócai béke gyanánt meg ne csak engem szidjál : [link]
2021. nov. 2. 08:18
 9/24 A kérdező kommentje:

Amúgy meg én is tarthatnék nektek nyelvtan leckét arról hogy hogyan kell helyesen írni makedónul ( valóban k-val írnák a c-t ha latin abécés forditásról lenne szó ) , szóval légyszíves szálljatok le erről a threadről ha csak tárgytalan hülyeségekkel akartok trollkodni ...


Mert a tárgytalan dolgok felhozatala mindig trollkodásnak minősül attól függetlenül hogy igazad van vagy nem .

2021. nov. 2. 08:25
 10/24 anonim válasza:
Öööö, nem látom a problémát a wikipedián. Ha cím, akkor természetesen nagy betű, vagy ha azzal kezdődik a mondat. Ez evidens.
2021. nov. 2. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!