Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Hiába tesznek úgy az emberek...

Hiába tesznek úgy az emberek mintha elítélnék a nácizmust, genetikailag kódolt ez a viselkedésmód amely alá és fölérendeltnek kategorizálja be az embereket?

Figyelt kérdés

Tehát ösztönösen jobban bánnak egy egészségesnek tűnő szép emberrel, támogatják (hogy genetikájának fennmaradását elősegítsék) míg egy Quasimodo külsejű emberbe általában belerúgnak, nem akarják, hogy génállománya fennmaradjon, mert rossz a fajnak?


Ez az eugenikus viselkedés és szemléletmód egyébként genetikailag kódolt?


2021. nov. 27. 15:19
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
93%
Más kategória, ha valaki egy genetikai hulladék, és más hogy csak simán zsidó.
2021. nov. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
85%

A nácizmus kb. bőrszín alapján működik. Például ha van egy szép fehér ember és egy szép fekete ember, akkor a fehéret preferálja, tehát itt már az elméleted megdőlt, mivel szerinted a szép embereknek egyenrangúaknak kellene lenniük.


Abban teljesen igazad van, hogy minden ember ítélkezik a maga értékrendje szerint. Az viszont egy másik kérdés, hogy ezen ítélkezés alapján hogyan cselekszik. Például én próbálok mindenkivel ugyanúgy viselkedni, attól függetlenül, hogy nekem mi a személyes véleményem. Nálam a határ ott húzodik meg, hogy az adott ember rosszindulatú-e vagy sem. Még a világ legnagyobb krvájával is normálisabban bánnék, mint azzal az emberrel, akit tetteiben a rosszindulat hajt.

2021. nov. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
97%
Napi incel kérdésünket hallhatták...
2021. nov. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
100%

Ennyire primitíven még a nácik se csinálták. A viselkedésmód nem genetikailag kódolt. Sőt, az kizárólag neveléssel alakul. Genetikai különbség az, hogy egyik ember kiváló zenész zseni lesz, ha megfelelően nevelik, a másik csak kiváló zenész lesz de nem zseni, ha ugyanígy nevelik. Ám ha sehogy se, akkor a "zseni" is legfeljebb haknizenész.


Az alak, forma meg aztán végképp nem számít. Rengeteg jó testfelépítésű, semmire sem képes bunkó szaladgál a világban, de nézzünk csak rá Hawkingra. A minőség nem a testben van, az viszonylag könnyen alakítható. A minőség nyaktól felfelé van és belül.

A levezetett gondolkodásmódot a legelfajzottabb rasszista, ha kicsit is értelmes, oltári hülyeségnek fogja tartani. Lehet, hogy így mondja, de az azért van, mert tudja, a kevés tudásúak számára pár szóban lehet csak összefoglalni, a többit nem értik meg.

2021. nov. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:

3


Miért? Nem is a nőkről szólt..

2021. nov. 27. 16:19
 6/40 anonim ***** válasza:
Nem érdekelték őket a fogytékosok,meg a kinézet.A zsidókat is azért gyilkolták meg,hogy a javaikat megszerezzék,és ne jussanak hatalomra ellenük.Az hogy ők nézték hogy milyen a bőre,vallása,kinézete,ez mind csak humbug volt.
2021. nov. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 A kérdező kommentje:

6


“A life not worth living” -ezt mondták a fogyatékosokra. Tehát olyan élet amelyet nem érdemes élni.


Azért ne írjuk át a történelmet.

2021. nov. 27. 17:36
 8/40 anonim ***** válasza:
73%

Amit leírtál, az valóban létező pszichológiai jelenség. A jól kinéző emberekhez általában pozitív tulajdonságokat párosítunk. Pl. a filmek többsége rá is játszik erre, ha megnézed pl. a Star Warsban Darth Sidious vagy Darth Maul alakját, akkor kb. szörnyeknek vannak ábrázolva, mert ők a negatív karakterek. Míg a jedik (Obi-van, Anakin stb.) inkább kellemes benyomást keltő emberek, mert ők a jók. De ezt a legtöbb film eljátssza, de még a népmesék is, ahol a gonosz a vasorrú bába, a jó meg a legkisebb királykisasszony.


Ezért van az, hogy amikor pl. állásinterjúra mész, akkor megfürdesz, kiöltözöl, a legkellemesebb benyomást akarod kelteni a külsőségekben is, és ez szerintem rád is jellemző, kérdező, de ennek ellenére még nem leszel náci.

2021. nov. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
39%

Annyit még hozzáfűzök, hogy a kinézet alapján ítélés, az legtöbbször a kezdeti benyomásra szorítkozik, az ember később felül tudja ezt írni a tapasztalatai alapján.


Volt régebben olyan a munkahelyemen, hogy egyszerre vettek fel engem (átlagos külsővel) egy tipikus nők kedvence, vicces, jófej alfahímmel. A munkatársak többsége (akik nők voltak), egyből vele kezdtek el beszélgetni, nagyon hamar beilleszkedett, lesték minden szavát, én meg kb. le voltam tojva az első időben. Megtörtént az is, hogy felmerült egy szakmai kérdés, amire én tudtam a választ, de nem hozzám jöttek oda, hanem az alfahímhez, aki totál baromságokat mondott, de mindenki hallgatott rá, az én véleményemre meg nem is voltak kíváncsiak.


Számomra ez eleinte idegesítő volt, ezt bevallom. De tényleg ilyenek az emberek. Aztán teltek a hetek-hónapok, és kiderült, hogy szakmailag ez a csávó eléggé nem állt a helyzet magaslatán, egyre-másra derültek ki dolgok, hogy felületes, elbaltáz dolgokat, nem figyel oda, és hónapokkal később kb. mindenki nevetett a háta mögött, és kb. csak gúnyolódtak rajta, velem meg normálisan együtt dolgoztak, és barátkoztak is. A végén ki is rúgták az illetőt, és senki nem bánta, még örültek is neki. Úgyhogy az ember a tapasztalatai alapján képes felülírni az első benyomásait, bár ez a kinézet alapján történő ítélet sokszor nagyon igazságtalan és idegesítő tud lenni, ha van "kárvallottja".

2021. nov. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:

9


Ne is mondd! Az ilyesféle felszínes igazságtalanságok nagyon zavartak mindig is. Nagyjából emiatt kerülöm az embereket. Mert kinek van kedve ártatlanul igazságtalan bánásmódban részesülni.

2021. nov. 28. 12:08
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!