Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A stressznek van bizonyított...

A stressznek van bizonyított paranoia kiváltó hatása?

Figyelt kérdés
Illetve a fáradtságnak?
2021. dec. 6. 11:34
 1/6 MDaniel98 ***** válasza:
94%
Igen, a kiváltó stresszorok megszűnése is kedvez a (paranoiás) tünetek elhalványulásának.
2021. dec. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

1


Köszönöm.


Kell ehhez egy paranoiára hajlamos személyiség vagy akár klinikai betegség, vagy egy teljesen egészséges és normális emberrel is előfordul?

2021. dec. 6. 11:56
 3/6 anonim ***** válasza:

#1 forrása:

"A tünetek megjelenésétől számítva minél hamarabb megkezdődik a kezelés, annál nagyobb esély van a felépülésre. ill. tüneti javulásra. A kiváltó stresszorok megszűnése is kedvez a tünetek elhalványulásának."

+

"Pszichodinamikai tényezők, mint a szociális-kulturális izoláció, idegen nyelvű környezet ill. esetleges kommunikáció képtelenség az idegen nyelvű környezetben, hiperérzékeny személyiség, rejtett kisebbrendűségi érzések, kisebbséghez tartozás, diktatórikus ill. elnyomó társadalmi környezet, szintén szerepet játszhatnak a paranoiditás kialakulásában. A jelentős pszichológiai iskolák a paranoid élménymód kialakulását a saját elméleteik szerint magyarázzák."

[link]

2021. dec. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
#2 - A linken: "A paranoia okai"
2021. dec. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

3


Köszi. Ezt szerettem volna tudni, hogy kell hozzá egy klinikai kórkép vagy simán a környezet és személyiségvonások is kialakíthatják.


Egyébként szerintem a paranoiának is vannak fokozatai, nem tudom ezen leírásokban milyen szintűre gondolnak.


Mert van például, hogy azt gondolom a kollégáim a hátam mögött rosszat terjesztenek rólam illetve nevetnek rajtam.


De ugyanakkor van amikor az ember azt gondolja lehallgatják, lakását bekamerázzák és megfigyelik, vagy esetleg az életére tör valaki.

2021. dec. 6. 14:40
 6/6 anonim ***** válasza:

"szerintem a paranoiának is vannak fokozatai"

Igen, ez főleg attól függ, hogy az irreális(!) gondolatok (kb. téveszmék) mennyire befolyásolják az illető magatartását, gondolkodását, döntéseit, mennyire nehezítik meg az életét, változtatják meg a személyiségét, vagy a róla mások által kialakított képet, mennyire akadályozzák a normális életvitelét, rontják meg a kapcsolatait, stb.

2021. dec. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!