A neandervölgyiek miért döntöttek a fogszabályzás mellett?

Figyelt kérdés

Tegnap olvastam a fogszabályzás történetét és az egyik cikkben írták, hogy a neandervölgyiek is szabályozták a fogaikat. Csak ennyit írtak (meg azt, hogy valami növény meg állateredetű dolgot használtak, ami a fogaikra lett tekerve).


De mi volt ezzel a céljuk?


Azt olvastam például, hogy az egyiptomiak esztétika miatt csinálták főleg (pl Kleopátra is fogszabályzós volt), meg egyes népcsoportok a halottakra is tettek fogszabályzót hogy a túlvilágon is szépek legyenek a fogaik.


De a neandervölgyieknek mi volt a céljuk vele? Valahogy nehéz elképzelnem, hogy nekik is fontos volt a fogaik szépsége. Vagy ott olyan fogszabályzásról van szó, ahol az evés okozott gondot a fogaik miatt?


2021. dec. 28. 23:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

"Tegnap olvastam a fogszabályzás történetét és az egyik cikkben írták, hogy a neandervölgyiek is szabályozták a fogaikat. "


Be tudnád linkelni ezt a cikket légyszi?

2021. dec. 28. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A nagy Levin ***** válasza:
83%
Szerintem a neandervölgyiek maximum egy bunkóval szabályozták a másik fogsorát.
2021. dec. 28. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%

A cikkekben amiket most találtam Google keresés alapján csupán annyit írnak, hogy náluk is volt torlódás a fogaknál, de nem kerestek megoldást a problémára. Később az egyiptomiak foglalkoztak a fogak igazításával, aranyat használtak hozzá. Gondolom a szegényebb csoportok használták a növény és állateredetű készüléket, erről nem találtam semmit, de őszintén szólva most nem is volt energiám ebbe jobban belemerülni.


Az nagyon ritka, hogy a rendellenességek miatt valaki ne legyen képes enni. Maximum a helytelen rágás miatt emésztési problémák léphetnek fel, de nem hinném hogy ez kifejezetten zavarta volna őket. Össze se kapcsolták a két dolgot.


Ha jobban belegondolsz, az egyiptomiak sem. Az egyiptomiaknak, a görögöknek a szépség volt a legfontosabb, ezért is készültek el az első ilyen készülékek abban a korban, míg a neandervölgyiek nem foglalkoztak a szépségükkel.


Amit okozhat a fogak torlódása az a problémás beszéd (habár ez sem törvényszerű, mennyi kapafogú ember tud szépen beszélni), tehát a neandervölgyieknek ez sem volt egy kiváltó ok arra, hogy problémának érezzék a fogászati rendellenességüket.

2021. dec. 29. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 MDaniel98 ***** válasza:
Ha történt is ilyen nem hiszem, hogy tudatos volt, a neandervölgyieknek több mint valószínű, hogy nem voltak ismereteik a helyes fogszabályozásról, de miért is lehettek volna?
2021. dec. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!