Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Ha Magyarország (Romániához...

Ha Magyarország (Romániához hasonlóan) sikeresen felrúgja a németekkel való szövetséget 1944-ben, akkor a II. világháború utáni években lett volna esélye megtartani valamit azokból a területi revíziókból, amikkel 1938 és 1941 között gyarapodott?

Figyelt kérdés

2022. jan. 23. 11:33
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
14 szavazat
 1/7 MDaniel98 ***** válasza:
66%
Nem, legfeljebb annyi történt volna, hogy valamivel kevesebb jóvátételt kellett volna fizetnünk, a szövetségesek egyértelművé tették, hogy a megszerzett területekből nem tarthatunk meg semmit.
2022. jan. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 meszike91 ***** válasza:
70%
Azokat a területeket a náci Németország szövetségeseként szereztük, sok esély nem lett volna.
2022. jan. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%
Sztálin megmondotta, hogy azé lesz Erdély, aki előbb átáll az ő oldalára.
2022. jan. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Sztálin 41-ben még egész Erdélyt Magyarországnak adta volna, ha nem üzenünk hadat a Szovjetuniónak. Szerintem ha sikerül a kiugrás később, lett volna rá esély, hogy egy kisebb területet megtartsunk így is. Ugyanis a román kiugrásnál Erdély teljes területét, VAGY annak nagyobb részét ígérte nekik. Szerintem az előbbi kitétel egy sikeres magyar kiugrás esetén valósult volna meg.
2022. jan. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A térségünkben gyakorlatilag Szovjetunió diktálta az itteni országok sorsát (így a határokat is) a II. világháború után. Ez a párizsi béketárgyalásokon azt jelentette, hogy a különféle országok olyan követelésekkel állhattak elő nemzetközi szinten, amelyet előzetesen a Szovjetunió jóváhagyott. Persze a szovjetek is figyelembe vették, hogy egy ország a győztesek vagy a vesztesek oldalán van-e. Mivel Magyarország úgy fejezte be a háborút, hogy a szovjetek szemében egy legyőzött, ellenséges ország volt, így történt, ami történt... Ha 1944-ben átállunk a szovjetek oldalára, akkor lehet, hogy más lett volna az alkupozíciónk, de pl. Csehszlovákiához vagy Jugoszláviához képest akkor sem tudtuk volna az érdekeinket érvényesíteni, Románia jó kérdés... Az a baj, hogy Sztálin is nagyjából azt csinálta, mint Hitler, hogy Erdéllyel zsarolta egymás ellen a magyarokat és románokat.


Szerintem az történt volna, hogy partiumi magyarlakta területeket megtarthattunk volna (ezekről egyébként még így is folytak tárgyalások Párizsban is), de nem hiszem, hogy az egész Észak-Erdély a miénk lehetett volna.

2022. jan. 25. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Meg a másik, hogy a párizsi béketárgyaláson előírtak Magyarország számára X összegű jóvétételt, amit a szovjeteknek kellett megfizetni. Namost, ez a valóságban úgy működött, hogy jóvátételi kötelezettség címén a szovjetek elkezdtek gátlástalanul mindenféle vagyontárgyat, élelmiszert, természeti értékeket elhordani az országból, miközben mi még fizettünk is... Amikor óvatosan figyelmeztettük a szovjeteket, hogy már befizettük a kért összeget, akkor meg azt mondták, hogy erről ők nem tudnak. Úgyhogy a jóvátételnek kb. a háromszorosát fizettük ki. Ha átállunk hozzájuk, talán nem szemétkednek ennyire.


Egyébként én nem értem, hogy a mai magyar kormány miért nem perli ezt vissza az orosz államtól. Akár azt is lehetne, hogy fizessék vissza a mai magyar államadósságot, hiszen az ebben az átkos időszakban keletkezett, amikor a szovjet hadsereg által meg voltunk szállva, és teljesen egyoldalúan kihasználták anyagilag a helyzetet a mi rovásunkra.

2022. jan. 25. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
82%
Akkor lett volna esélye ha Teleki nem lövi magát fejbe, hanem szépen kivonul az ország egész vezetőségével együtt Nagy- Britanniába egyeztetni, megalapítja az emigráns magyar kormányt, hagyja hogy a németek már 42-ben megszálljanak és ezzel a magyar kormány nem vett volna részt a háborúban. Akkor lett volna esély arra, hogy megtartsuk a sikeres revíziót, sőt, arra is, hogy a britek kiálljanak Magyarország nyugati blokkhoz tartozása mellett, megkímélve ezzel minket a kommunizmustól. De nem ez volt, hiszen a nagy magyar út a hosszútávú és logikus, békés gondolkodás helyett mindig a kötél és a golyó...
2022. márc. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!