Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mi a lényege a kortárs képzőmű...

Mi a lényege a kortárs képzőművészetnek, festészetnek és mi jellemző rá? Milyen témákat keresnek és milyen formában adják elő?

Figyelt kérdés
2008. dec. 15. 18:40
 1/7 A kérdező kommentje:
múltkor még annyi művész rohangált erre, hova tűntetek?:)
2008. dec. 29. 13:51
 2/7 anonim ***** válasza:
72%
Talán azért,mert manapság már nincs egységes művészet.Sokféle van,és egy szubkultúrát kivéve nem is érdekli senkit sem:)
2009. febr. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
Egyet értek. Szerintem sokan művészkednek, de igazán nagyot csak kevesen alkotnak.De hasonló volt a helyzet régen is. Egy művész igazából nem úgy lesz az hogy ő kitalálja hogy művész lesz,hanem feltör belőle és alkot. Viszont mivel jólét van,gyakorlatilag sokan azt csinálnak amit akarnak,ezért sokan fotóznak,festenek, táncolnak,aztán sokan azt képzelik hogy maradandót alkotnak és művészek,de sokanc csak a saját szórakoztatásukra csinálják. AZ idő fogja eldönteni hogy mi igazi művészet és mi nem az.Sztem. Amúgy van egy marah jó kiállítás Tapolcadiszelben (ez nem miskolci rész hanem Balatonfelvidék) egy igazi giccs kiállítás festményekből.Sztem elég érdekes. Érdemes megnézni.
2009. júl. 9. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszi az infót, megnézném, de sajnos az ország másik felében vagyok. :(
2009. júl. 10. 12:30
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A modern művészetek abból a gondlatból táplálkoznak, hogy a művészet mindenkié, vagyis mindenki csinálhatja, élvezheti, megveheti.

Vannak geometriai ábrák, melyeket az aranymetszés szabályai szerint készítenek, vagy szín-hatás tanulmányok, melyeknek több értelme nem is nagyon van, de helyet kapnak a gyermeki ákombákomok és figurák is.

Én nem szeretem a modern művészetet, nem hatnak rám, és nem gyönyörködtetnek(, pedig szerintem a művészetnek ez az egyik alapja : gyönyörködtet ezáltal nemesíti a lelket), de az alap elgondolás jó volt.

2010. szept. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
A művészetnek nem az a fő célja, hogy szép érzetet keltsen! Aki ennél a gondolatnál megáll, annak nem is érdemes foglalkozni a művészettel. A művészet kifejez, tanít, benyomást kelt, véleményt alkot, kísérletezik, megbotránkoztat, elgondolkodtat és van amelyik gyönyörködtet. Egyéb iránt lehet más a szép egy egyszerű átlagembernek, és mondjuk egy kortárs képzőművészeti életet aktívan követő személynek.
2010. dec. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem azt írtam, hogy fő célja, de az egyik.

Nagyon divatos azt mondani, hogy nem szabad ennél a gondolatnál megragadni, de a tudatosan végzett művészet épp ebből a feltevésből alakult ki.

Nagyon üres tehát ez a "nem a gyönyörködtetés fontos" modern elmélet.


Nemtelen lélekkel nem lehet valódit alkotni, ha viszont nemes az alkotás, képes valódi hatások kiváltására, nem csak mű illúziókéra.

2010. dec. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!