Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért és hogyan jöttek létre...

Miért és hogyan jöttek létre a királyi családok? Mi szükség van rájuk? Miért vagyunk az alatt valójuk? Ők mitől különbek mint a többi ember a világon? Földön kívüliek? Természetet fölötti hatalommal? Miért kell tőlük félni?

Figyelt kérdés
Valaki magyarázza meg, mert az egész tetves interneten nem találok róla semmit!

2022. febr. 4. 20:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
2022. febr. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 sadam87 ***** válasza:
96%
Én például nem vagyok az alattvalójuk. :o
2022. febr. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, miért nem találsz semmit.

Nagyjából minden kérdésedre van válasz, csak mindegyikre máshol.

Inkább csak kettőre válaszolok:

- Földön kívüliek? Nem.

- Miért kell tőlük félni? Most már nem kell.

2022. febr. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 MDaniel98 ***** válasza:
100%

Mi szükség van rájuk?

Ma már semmi, csak szimbolikus a jelentőségük ott is ahol van ilyen, olyan funkciókat töltenek be kb. mint a köztársasági elnök.


Miért vagyunk az alattvalóik?

Magyarországon pl.: egy királynak sem vagy az alattvalója. Azokban az országokban akiknél igen, ez azért van, mert régen általában a királynak volt a legnagyobb hatalma, így mindenki aki nem király alatta állt a hatalmi rangsorban, és ez az elnevezés a mai napig így maradt.


Ők mitől különbek mint a többi ember a világon?

Semmivel, de ezt régen nem így tartották. Tudod, kékvérű nemesek stb...


Földönkívüliek?

Nem.


Természetfeletti hatalommal?

Nem.


Miért kell félni tőlük?

Nem kell, illetve én úgy gondolom, hogy pl.: II. Erzsébet nem valami félelmetes jelenség.

2022. febr. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!