Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A mostani nagyvárosok és...

A mostani nagyvárosok és agglomerációk még meddig növekedhetnek úgy, hogy ne váljanak teljesen élhetetlenné?

Figyelt kérdés

2022. máj. 23. 19:15
 1/9 MDaniel98 ***** válasza:
40%
Szerintem már nagyobb városok New York pl.: már ma is túl vannak ezen a szinten.
2022. máj. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

#1 mondod te. A New Yorkiak tobbsege viszont sosem jart New York vege tablan tul, es nem is vagyik ra. Tobbseguk meg van elegedve a varos nyujtotta eletszinvonallal, lehetosegekkel.

Azt nem tudom, hogy mas megapoliszokban mi a helyzet, de igazabol egyikben sem halnak vagy koltoznek el tomegesen, szoval annyira nagyon biztosan nem elhetetlenek.

2022. máj. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem fejlett tervezéssel kis túlzással a végtelelnségig növelhető a város mérete. Jól kialakított gyors közlekedésre és tömegközlekedésre van szükség, rengeteg zöld felületre és akkor nem élhetetlen a város.


A fekvés sem mindegy ( folyó mellett, normális vízgazdálkodás mellett, tenger mellett ) és az ághajlat sem ( pl trópusi sivatag vs nedves kontinentális ).


Ahogy a #1 is írta: sok nagyváros és agglo már elérte ezt a szintet legfeljebb a lakosok nem vesznek róla tudomást.

2022. máj. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez szerintem szubjektív valamennyire.


Nekem már Budapest is totálisan élhetetlen, mert nagyon-nagyon-nagyon sok ember van, folyamatosan vannak vadidegenek kellemetlen közelségben, túl sűrű a beépítettség, az ablakból kevés zöldet látsz. Nomeg személyesen nekem az is kínzás, hogy lakásban kell élni.


Egyébként nem lepődnék meg, ha tanulmányokkal ki lehetne mutatni, hogy a nagyvárosi ember stresszesebb, rosszabb állapotban van az idegrendszere a tömegnyomor, az intim szféra hiánya, az állandó zárt térben tartózkodás, a mesterséges terek, a természet hiánya miatt.

2022. máj. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
35%
Mit jelent az élhetetlen? Több városnak nagyobb a népessége, mint Magyarországnak, ha élhetetlen lenne nem élne ott senki. Nincsenek fizikai határai, infrastruktúra kérdése csupán.
2022. máj. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én éltem Shanghai-ban, 26 milliós, és köszönöm szépen, szerintem az egyik legélhetőbb város volt, élhetőbb pl, mint Budapest (sajnos).

Szerintem nem a város mérete adja meg ezt, hanem az okos várostervezés, és az infrastruktúra. Biztos vagyok benne, hogy Tokyo is teljesen élhető, míg hasonló méretben ellenpéldaként pedig elnézést, de élek a rasszista gyanúperrel, hogy Delhi és Mexikóváros élhetetlen.

Rövidebb ideig éltem 5-6-8 milliós kisvárosokban is, és imádtam.


Hogy meddig lehet növelni? Szerintem csak földrajzi határai vannak, hogy mennyi vizet, területet, energiát lehet egy ilyen giga polisz köré szervezni.

2022. máj. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én csak bárzongoristaként jártam Shanghai-ban. Egy hajón. Már egy fél napja úsztunk felfelé a Huangpu nevű folyón úgy, hogy mellettünk egy város volt. Kérdezem a kapitányt, hogy milyen város ez. Azt mondja Shanghai. Hú, mondom, akkor készítem a cumómat, mert itt szeretnék kiszállni és szétnézni. Széles vigyorral csóválja a fejét. Ne siessél annyira. Négy nap múlva érjük el Shanghai kikötőjét...
2022. máj. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
0%
A tanulatlan ostoba parasztoknak, akik lepontoztak. Üzenem a knrva anyát0k. Utolsó meg egy hazudozó majom. Én is voltam shanghai-ban és abszurd amit ír, hogy négy nap elérni a kikötőt shanghaiból. Nem csodálom egy proletár hajósinas volt.
2022. máj. 29. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Azért a 8 milliós kisváros elég durva😅😂
2022. okt. 5. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!