Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Az embert (és magát az emberis...

Az embert (és magát az emberiséget) a történelmén, vallási hiedelmein és művészetén keresztül lehet a legjobban értelmezni, megérteni?

Figyelt kérdés

2022. júl. 14. 08:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Kb. igen, de én a vallást és művészetet kitágítanám kultúrára, mert így beletartoznak még pl. az erkölcsi normák, a társadalmi/társas érintkezés szabályai, stb. Az más kérdés, hogy ezek népenként és koronként változtak, de szerintem ezek alapján összeállhat egy általános kép.
2022. júl. 14. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Úgy lehet az Embert legjobban értelmezni, ha definiáljuk.

Én így definiálnám: Az Ember az Univerzum olyan tartománya, mely a Föld nevű bolygón található, önreflektív és tudja, hogy csak bizonyos ideig létezik.

A kérdés szempontjából ez utóbbi lényeges igazán. Nyilvánvaló az evolúciós haszna az elmúlástól való averziónak, azaz a halálfélelemnek. A vallásos hitet a halhatatlanság reménye táplálja. Nincs olyan vallás, ami ne ígérne valami módon halhatatlanságot. Manapság a testi halhatatlanságban már nem nagyon hiszünk, hiszen a tapasztalatok ezzel ellentétesek. Ezért ragaszkodunk a test/lélek dualizmushiz, mert így legalább a lelkünk lehet örök.

A művészet egy kicsit más tészta, de azért nagy mértékben kapcsolódik ahhoz, amit eddig írtam. Ennek a meggyőző kifejtésére én nem vagyok képes, de van egy nagyszerű köny, ami pont erről szól. Zolnay Vilmos: A művészetek eredete

2022. júl. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Prokopf ***** válasza:
Az embernek igen. Szerinted?
2022. okt. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!