Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mi az önmegvalósítás csúcsa?

U. Xorter kérdése:

Mi az önmegvalósítás csúcsa?

Figyelt kérdés

2022. aug. 4. 12:14
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Nekem az lenne, ha szendvicsbe megcsinálhatnék egyszerre egy néger, egy ázsiai meg egy fehér gádzsit, természetesen mind szuperdögös playboy-modell szint.
2022. aug. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%
Amikor anyád megszült, akkor megvalósultál, kell ennél több?
2022. aug. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Kólauborkával ***** válasza:
100%
Mindenkinek más.
2022. aug. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Phoney ***** válasza:
100%
Az kulturális szinttől is függ. Jelenleg kb. az lehet, amit C.G. Jung individuáció címén írt le (keress rá), de lehet, hogy a megfelelő "szoftverrel" a távolabbi jövőben ennél is lesz tovább.
2022. aug. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is egyénfüggő. Kb. amikor valaki olyat alkot, ami után már úgy érzi, hogy nincs más, ami akkora örömet okozna. Persze normál esetben ezt nem jó elérni, inkább egy ilyen alkotáson való munka lehetne a csúcs. (Szigorúan véve csakis akkor, ha a Maslow piramis alacsonyabb szintjei már nem motiválják.)
2022. aug. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
80%
Amikor este boldogan locsolgatom a kertem, nagyot sóhajtva, hogy "pokoli egy nap volt!" De sikerült aznap is minden felmerült problémát megoldani...
2022. aug. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Önmagunk megvalósítása, pláne önmagunk megtalálása homályos fogalmak, a tudomány szükebb értelmezése szerint nem ide valók.

Ha a kérdés lefordítható így: egyéni véleményed szerint mi kell ahhoz, hogy a napod végén azt mondd, na, ma volt értelme annak, amit csináltam!, akkor szerintem az, hogy ma olyan dolgokat csináltam, ami más, idegen/ismeretlen embereknek a hasznára volt, és ezért pénzt fizettek nekem. Ezt a mindennapi életben munkának nevezik.

2022. aug. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Kései Sirató ***** válasza:
Egyénfüggő, hogy konkrétan mi, van akinek ez a munkát jelenti (pl. énekeseknek, színészeknek, feltalálóknak), van akinek a hobbija által sikerül megvalósítania önmagát (pl. sport, művészet, kézműves tevékenység, bármi) és van akinek másabb igényei vannak, pl. saját gazdálkodás egy tanyán, saját tervezésű akármi létrehozása, gyereknevelés, vagy gyerekek körökbe fogadása, és millió más is lehet.
2022. aug. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!