Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Most akkor a magyarok mégis...

Most akkor a magyarok mégis csak a hunoktól származnak és nem finnugor nép? Vagy mi ez a kutatás?

Figyelt kérdés
[link]

2022. aug. 5. 08:19
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
12%

Nem “mégiscsak”, hanem mindig is.

A magyarok ősei hun-szkíta nép.

Semmi közünk nincs a finnekhez. Ez genetikai tény.

A származás és a nyelv is külön vizsgálandó. Nem létezik finnugor nyelv sem. Ez megrendelésre készült hazugság, amit a kiötlője be is vallott ( mint ahogy a hazug dákoromán elmélet

kiagyalója is megtette).


A Magyarságkutató Intézet kutatói a nemzetközi tudományos eredményeket is (melyeket azok már régen evidenciának tartottak) figyelembe véve, genetikai vizsgálati eredményekkel igazolják állításaikat.


Ma már a genetikai eredményekkel nem lehet szembeszállni.


[link]

2022. aug. 5. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
6%
Bizonyított tény, hogy több, mint 6000 éve itt élnek a magyarok.
2022. aug. 5. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
89%

Én a magam részéről csak a 18.-19. századig visszamenően sváb, szlovák és kun vagyok. Genetikailag pont annyi közöm van a hunokhoz, mint a finnekhez: Égvilágon semmi.


Aki azon gondolkodik, hogy az ő ősei vajon hun vagy finnugor származásúak, az végezzen családfakutatást, és garantáltan hasonló következtetésekre jut majd, mint én!

2022. aug. 5. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
0%
Lényegtelen dolgok ezek. A tömeggyilkosoknak is normális őseik voltak.
2022. aug. 5. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
89%

A Magyarságkutató Intézet gyakorlatilag a Fi.. propagadna gépezet része, távol áll a tudománytól. Ugyanaz, mint a román történészeknél, vagy korábban német nyelvterületen is volt valami hasonló.


"A tudományos körökben vitatott módon a szakmaiság és a politikai elvárások között egyensúlyozó Magyarságkutató Intézet..."

[link]


[link]

2022. aug. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
80%

Azt gondolom, hogy ezt már sosem fogjuk kideríteni. Én a finnugorság mellett vagyok a nyelvi hasonlóság miatt, mert ilyen fokú nyelvrokonság mellett kizárt, hogy csak egymás mellett éltünk, és a honfoglalóknak nem volt semmi közük genetikailag hozzájuk. De ahogy az 3-as válaszoló is rámutatott, a mai magyarság tele van németek és szlávok leszármazottaival.

A hun/szkíta/türk rokonságot ált. a turbómagyarok erőltetik, akik szerint az ugor népek nem elég "menők" mint elődök.

2022. aug. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 sadam87 ***** válasza:
92%

Én nem tudom, te mit olvastál, de a kutatás konkrétan azt bizonyítja, hogy a magyarok (genetikai alapon) finnugor eredetűek, akik később szamaratákkal és hunokkal keveredtek.

"Conquering Hungarians had Ugric ancestry and later admixed with Sarmatians and Huns"

"On the other hand, the “immigrant core” of the conquering Hungarians derived from an earlier admixture of Mansis, early Sarmatians, and descendants of late Xiongnus."

"Our data support linguistic models, which predicted that Conquerors and Mansis had a common early history."

[link]

Ezt még az általad linkelt cikk is leírja (még ha kicsit nehezen érthetően is):

"A leszármazási kutatások alapján ez az elit az ugyancsak szkíta kötődésű manysikkal (más néven vogulokkal), a szamojéd nyelvű nganaszanokkal, szelkupokkal és enyecekkel közös ősökre vezethető vissza. A legnagyobb felbontású genom-modellekből arra lehet következtetni, hogy létezett egy „proto-ugor” népesség, és ez a késő bronzkori Mezovszkaja-kultúra népességének és a nganasanok őseinek keveredésével jött létre az Ural és az Altáj közötti erdőssztyeppe zónában."


#5

A Magyarságkutató Intézetben tényleg nagyon sok finoman szólva is gáz dolog történik, de azért folynak ott tudtommal komoly kutatások is (például az archeogenetikai kutatások elég komoly lapokban szoktak megjelenni). Persze ezek tálalása aztán gyakran megint olyan, amilyen.

2022. aug. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
86%
A kettő nem zárja ki egymást. Pontosabban a finnugor elmélet 30-40 évvel ezelőtti európai őshaza-paradigmája valóban kizárja a keleti eredetet, de ma már a finnugor elméleten belül is léteznek újabb, tudományos vitára bocsátott paradigmák (pl. Juha Janhunen megközelítése), amelyek valamivel keletebbre helyezik az őshazát.
2022. aug. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
16%

6/8 anonim ***** válasza:

100%


Én a finnugorság mellett vagyok a nyelvi hasonlóság miatt, mert ilyen fokú nyelvrokonsá

----------------------------


Mellett hangot nem bírom, miatt, sincs ez itt nem Kursitán!


Hasonlóság? nincs, nincs ilyen foku nyelvrokonság se. A magyar nyelv indogermán és germán nyelv, germagyar.


Hasonlóság totál nincs, ma csak az indogermán hasonló bennük, de az a magyar nyelv. Nem lehet hasonlóság két más családfának dúrpa.

2022. aug. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
87%

Nahálisten, megint itt a "germagyar" barátunk.

Már hiányoztak az őrültségei...

2022. aug. 6. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!