Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Az emberek miért dobják oda...

Az emberek miért dobják oda önként egyetlen életüket a kizsákmányoló, manipuláló rendszernek?

Figyelt kérdés

Ennyire nem tudnak gondolkodni?

Vagy bizonyos IQ szint lehet csak igazán átlátni, hogy miként működik a rendszer?


2022. aug. 8. 08:59
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
81%

Ennek semmi köze az IQ-hoz. Ismeretek, emberi beállítódás, lehetőségek.

Tegyük fel, hogy a sajá településeden felismered a hibás működést. Tegyük fel, gazdálkodási szuperszakember vagy. Tegyük fel, ezért alkotsz egy tervet, amely a településedre jelentős felemelkedést hoz.

De egyedül vagy ezzel a gondolattal!

Mit gondolsz mi változik? Levonod a következtetést, hogy nem tudsz gondolkodni. esetleg alacsony az IQ-d?

Nem lehetséges, hogy a "rendszert" a tömeg határozza meg? Amelynek nagy része manipulálható és ezért alapvető téveszméi vannak a rendszerről. Az intelligenciájától függetlenül. Azok a dolgok szoktak megtörténni, amit a társadalom nagy része akar, akár jó az a társadalomnak, akár rossz.


Ezért fontos az oktatás és ezért teszi tönkre azt hataloméhes vezetés. Ezért fontos a tájékoztatás, és ezért teszik tönkre a médiát (nem engedik a valós tájékoztatást). Ezért fontos a megfelelő öntudat a szolgalelkűség helyett, ehhez azonban tartós jóllét kell, és itt kezdheted megérteni, miért vannak szolgasorban nemzetek saját vezetőik elnyomásától évszázadokon át.

2022. aug. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
14%
Nem azzal van a baj, hogy alacsony az IQ-juk, hanem hogy genetikailag csak a megalkuvásra alkalmasak.
2022. aug. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Hiába vagy intelligens, ha nem tudsz szervezni magad körül embereket és a későbbi folyamatokat nem tudod velük együtt irányítani és megvédeni más emberektől, akik az irányítást el tudnák venni tőled.

Szóval nem az valósul meg szerintem, amit a többség akar, inkább az, amit a többség elvisel, mert vagy kénytelen, vagy egyszerűen beállítottság miatt.

2022. aug. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
68%

"Az emberek miért dobják oda önként egyetlen életüket a kizsákmányoló, manipuláló rendszernek?"


Mert rájöttek, hogy könnyebb az ár irányában úszni, mint árral szemben. Utóbbit lehet csinálni egy darabig, de előbb vagy utóbb úgyis mindenki belefárad.

2022. aug. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
54%

Mert hiányos a készségrendszerük, információhiány van!

Ezért kellene az oktatást rendbe tenni.

Ajánlom olvasásra!

[link]


Ahhoz, hogy jól tudj dönteni:

- megfelelő feltételek kellenek (hely, idő, pénz, nyugalom biztosítása),

- kritikai gondolkodás,

- kérdezni való tudás,

- utánanézni a dolgoknak,

- összehasonlításokat kell végezni,

- következtetéseket kell levonni,

- igazság szeretete, kutatása,

- erkölcsös viselkedés,

- minőségi információ (önmagában a magas intelligencia nem sokat ér),

- lelkileg erősnek kell lenni,

- félelem nélkül kell élni,

- kitartónak, elszántnak kell lenni,

- elvek szerint kell élni, ebbe beletartozik az önfeláldozás is az elvekért,

- természetszeretőnek (ember, állat, növény stb.) kell lenni,

- politika megértéséhez történelmi ismeretek, jogszabály ismeretek és ezek ellentmondások felismerése, ember ismeret, demokrácia jellemzőinek az ismerete, kommunikációs ismeretek, propaganda ismeret és az érzelmi intelligencia fejlesztése kulcsfontosságú,

- természetesen magas intelligencia is kell, de ez fejleszthető, ami időigényes stb.


Ahogy már írtam, az idő véges, a vágyak nagyok, így csak valamiféle sokkhatás következtében változtat csak az ember, addig meg marad a tunyaság.


A hatalmon lévők pontosan ismerik a lakosságot és a szokásaikat (monitorozás megy mindenhol).

Ezért tartják a népet információhiányos állapotban, ösztönlény szintjén.

Ezen csak a közoktatás reformja segítene, pozitív-tájékoztató propagandával (média eszközein keresztül).

2022. aug. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
41%
No, szokásos GYK-s színvonal. 5-ből 5 válaszoló gondolja, hogy az emberek odadobják életüket a kizsákmányoló rendszernek, de egyiküknek se jutott eszébe, hogy rá is igaz.
2022. aug. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
58%
Én tudom, hogy rám is igaz, és ez annyira magától értetődő számomra, hogy ezért eszembe se jutott megemlíteni. Az emberek túlnyomó többségére igaz ez. Mindenkire, aki a rendszer szabályai szerint éli az életét.
2022. aug. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
20%
Bocsánat, akkor csak nekem nem volt világos, hogy Magyarországon a behódolásról és elvtelenségről közmegegyezés van.
2022. aug. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
69%

"Bocsánat, akkor csak nekem nem volt világos, hogy Magyarországon a behódolásról és elvtelenségről közmegegyezés van."

Nevezheted ahogy akarod, illetheted bármilyen degradáló jelzővel, te is be fogsz hódolni és elvtelenné fogsz válni, csak idő kérdése. Ha nem holnap, akkor a jövő héten, ha nem akkor, akkor majd 50 év mólva. Az értelmesebbje erre viszonylag hamar rájön, a kevésbé értelmes az majd akkor, mikor már idősebb korára kezd fogyni az ereje és az ambíciója az állandó hadakozáshoz.

Én amúgy nem elvtelenségnek meg behódolásnak, hanem a közös elv szükségessége felismerésének, ill. elfogadásnak nevezem. De mondom, szíved joga úgy nevezni, ahogy neked tetszik, a lényegen nem változtat.

2022. aug. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
12%
És mi lenne, ha az értelmesebbje kevésbé lenne értelmes, és ők is időskorukig hadakoznának? Szerintem akkor elég hamar vége lenne ennek a szar rendszernek.
2022. aug. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!