Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A Google és az Oxfordi Egyetem...

A Google és az Oxfordi Egyetem kutatói szerint ébredezik a Skynet. Ez okozhatja az emberiség végét?

Figyelt kérdés
A Google DeepMind kutatója az Oxfordi Egyetem mérnökeivel karöltve arra jutottak, hogy a mesterséges intelligencia előbb vagy utóbb az emberiség vesztét okozza, mert az MI és az emberiség előbb vagy utóbb érdekkonfliktusba kerül a véges földi erőforrások miatt, és „miközben az MI az összes általa használt energiát arra tudja fordítani, hogy célt érjen, az emberiség kénytelen az energia egy részét más célokra, például élelmiszerek termesztésére felhasználni”. [link]

2022. szept. 16. 11:57
A kérdező szavazást indított:
igen
talán
Nem.
27 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%

Elképzelhető, hogy így lesz.

Az teljesen nyilvánvaló, hogy csak idő kérdése, hogy minden területen okosabb legyen, mint mi, a kérdés csak az, hogy képesek leszünk-e korlátok között tartani, azaz el tudjuk-e érni, hogy a virtualitás és a fizikai világ közötti korlátot nem hághatja át.


Ha ez sikerül, akkor fizikailag lehetetlen lesz, hogy az emberiség végét okozza, a legrosszabb esetben lekapcsoljuk a teljes számítógépes infrastrukturát, és akkor neki annyi.


Ha viszont képes lesz áthágni ezt a korlátot, azaz mondjuk eljutunk egy olyan állapotba, hogy teljesen automatizálunk és az AI-ra bízunk nyersanyag-kitermelést, energia-termelést, szállítást, gyártást, akkor már ő van előnyben, hiszen a fizikai világban is létező robotokat ő fogja vezérelni, a gyártásukat is, a gyártásukhoz szükséges anyag/energia előállítását is.

2022. szept. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem tartom teljesen kizártnak. Viszont!

1. Bízom benne, hogy az M.I. megalkotói is tudnak erről, ezért már eleve kitaláltak vmi kikapcsoló gombot, vagy B tervet.

2. Egy csomó dolog sokkal hamarabb fogja az emberiség vesztét okozni, pl atomháború, klímaválság, aszteroida becsapódás. Ezek reálisabb veszélyek.

2022. szept. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%

Számos módon okozhatja, amiket a Terminátor filmekben alaposan ki is tárgyalnak, de én mondok még egy esetet, amire még nem gondoltak.

Bizony akkor is kihalhat az emberiség, ha az M.I. nem lesz elég hatékony, ha a túlnépesedés és a technológiai fejlődés nem tart egymással lépést.

2022. szept. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
95%
A jelenlegi processzorokkal nem. Ha viszont elkészül egy kvantumprocesszor, amit bővítenek annyira, hogy a többszörösét tudja, mint a mai összes számítási kapacitás a földön, és ezt ráengedik az internetre néhány deep learning és MI progival, akkor kisüthet pár csúnya dolgot.
2022. szept. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
94%

#4

Ennek az égvilágon semmi köze nincs a kvantumprocesszorhoz.

A kvantumprocesszor nem általános processzor, csak bizonyos speciális számítások elvégzésére alkalmas.

2022. szept. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
50%
Én vennék szuperjáték macit.
2022. szept. 17. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 NTBS ***** válasza:
27%
Talán.
2022. szept. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát, az "emberiségnek", mióta az eszemet tudom, az pedig legalább 60 év,

minden évben vége volt. :D


Hát még mind mondanának azok, akik 20 -30 ezer éve éltek.

2022. szept. 24. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ez hülyeség. Minek az AI-nek annyi erőforrás? Elég neki egy sziliciumvölgyi chipgyár meg két lakatosüzem.
2023. jan. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
33%

Skynet=orbán viktor

A sok cenzúraért.

okt. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!