Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért van olyan kevés ember...

Miért van olyan kevés ember ezen a fórumon aki magas szinten tud gondolkodni?

Figyelt kérdés

Például társadalmi kritika megfogalmazása esetén szinte mindenki saját kulturális szemüvegén keresztül lát és ítél, nem képesek elvonatkoztatni azoktól az értékrendektől (legyen az pozitív vagy negatív) amiben nevelkedtek.

Így érdemben nem is lehet társadalmi kritikát megfogalmazni mert mindenki defenzív pozíciót vesz fel hisz érzelmei ezt diktálják.

Talán 2-3 embert találtam itt aki félte tud tenni minden érzelmet és úgymond nem sértődik be ha valaki rosszat mond a társadalomról.


2022. szept. 28. 16:10
 1/10 Kólauborkával ***** válasza:
94%

Szabad megkérdeznem melyik kérdésre gondolsz?

Egyébként meg gondolom azért, mert amit te rossznak látsz, azt mondjuk én lehet bem látom olyan rossznak. Például valaki ide írja, hogy miért ilyen köcsög körülötte MINDENKI, erre mit lehet írbi, amikor én nem így élem meg? Van 1-2 tapló úgy 100 emberböl, de én alapvetöen pozitívnak élem meg az emberekkel való találkozást, kapcsolattartást.

Ez csak egy példa hirtelen, mert nem tudom melyik lérdésre gondolsz.

2022. szept. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mit értesz "társadalmi kritiká"-n?
2022. szept. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%

Inkább arról lehet szó, hogy az ember nem szeret vitában alulmaradni, holott ha belegondol az ember, aki győz a vitában, az valójában nem nyer semmit, marad ott ahol volt, attól függetlenül, hogy vagy igaza van, vagy nincs, ellenben aki veszít, az a nyerő, mert lehetőséget kap egy téves nézet, beállítottság korrigálására, illetve ha mégis neki lenne igaza, a vita során új nézőpontra tesz szert és elgondolkodhat, miben érvelt hibásan, vagyis fejlődhet, előre léphet, mert gyűjthet információt a partnere sikeres, de hibás érveinek megcáfolására, így igazából nem haragudnia, hanem hálásnak kellene lennie.

Mellesleg az ember képes elvonatkoztatni, most például írtam egy olyan választ erre a kérdésre ami jelenleg a 25. (ha ki nem törlik)

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__kulfoldi-politika__..

Ez nem az én véleményem, mert szinte teljesen egyetértek a kérdezővel, ugyanis nem vagyok már fiatal, így meglehetősen konzervatív vagyok, olyannyira, hogy magam is utálom a négeres filmeket, nem is nézek olyanokat, amiben a főszereplő fekete, meg a homoszexualitást sem bírom, csak a kérdésre elgondolkodtam, hogy miért van, vagy lehet ennek a dömpingje az amerikai filmekben és az őszinte véleményemet írtam le. Aztán sikerült valahogy úgy fogalmaznom, hogy mindkét tábor elutasítja az írásomat, a liberálisoknak túl kevés, a konzervatívoknak meg ellenkezőleg, pedig tényleg valami ilyesmi lehet az ok és azt nem jeleztem, hogy nekem személyesen mik az érzelmeim.

Mindenesetre tanultam belőle, így nem lehet írni, teljesen máshogy kellett volna fogalmaznom.

Vagyis a legtöbb ember tud azért gondolkodni, csak nem mindig sikerül rendesen leírni egy választ, sokszor nincs kedve teljesen kifejteni és pár szóban írott szöveg lehet félreérthető, vagy erőteljes hatást kelthet, ami talán nem is lett volna szándéka az illetőnek.

2022. szept. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy látom, hogy a legtöbb, társadalom-kritikának szánt vitaindító kérdés valójában csak incel rinyálás.
2022. szept. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
42%
Nekem is azt tűnt fel, hogy itt mindig mindenkit védenek. Nem lehet egy társadalmi csoportról se rosszat mondani, mert a válaszolók kollektíven neked esnek.
2022. szept. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem olyan rossz az arány. A politika és az effektíve politika (társadalomtudományok) kategóriában persze, hogy sokan érzelemből nyomatják - ahogy a való életben is sokan érzelmi alapon állnak hozzá.
2022. szept. 29. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Gondolom, a kedves kérdező az a genderista, aki itt a tudomány rovatba akarja azt hallani, hogy bárki lehet fiú vagy lány, függetlenül attól, hogy fütyije van vagy sem. Hát nem, itt nem fog ilyent hallani, mivel a biológiát, a kromoszómákat nem lehet megváltoztatni, függetlenül attól, hogy mit akar a kérdező vagy a többi genderőrült.
2022. szept. 29. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

4


Érdekes mód az incelek nézőpontjából tekinteni a helyzetet is egy erőteljes elvonatkoztatni tudás a saját nézeteidtől, érzelmeidtől. Ha félre tudod tenni a dühöt akkor hallgass például Jordan Petersont az incelekkel kapcsolatban, aki nem esik egyből késsel a torkuknak, hanem képes racionálisan tekinteni a helyzetre.


Az incel téma nyilván csupán egy a sok aktuális téma közül, mint melegek, feketék, elit, közösségi média hatásai, kapitalizmus káros hatásai, liberalizmus káros hatásai stb.


Sok ilyen téma van, amelyekben az ember ha kérdez, azt tapasztalja, hogy lerohanják, nem akarnak meg érteni csak erőből legyűrni.

2022. szept. 29. 08:44
 9/10 anonim ***** válasza:

Talán néhány emberi tulajdonságot érdemes figyelmesebben áttakinteni.


Mindenekelőtt a vitának is van színvonala, ami pár hozzászólás alapján megítélhető. És ha az egy bizonyos szint alatt van, akkor az nem vita, hanem lehet sok más (a ledorongolástól a téves kinyilatkoztatásig). Van aki ezt élvezi, és van aki nem száll bele.


Az ember szereti a sikert, mert ez motiválja további tettekre. Aki buta, ritkán sikeres, ezért anélkül hogy tudna róla, agresszív lesz, hátha a szellemi teljesítmény pótolható fizikaival. Aki sokat tud, az a sikerei miatt elégedett, így visszafogott is. Szokták mondani, a tudás gátolja a fantáziát. Ugyanis a fantázia végtelen és szeret szárnyalni, a földi valóságtól elrugaszkodni, ezt csak az ismeret tudja visszahozni a földre. Jellemző fordulata ennek "miért ne lehetne elképzelni, hogy...". Persze hogy lehetne, csak nem érdemes, mertnincs köze a valósághoz.


Minél képlékenyebb egy téma (vagy mert a résztvevők nem értenek hozzá, vagy mert még nincs kikutatva alaposan), annál jobban szárnyalhat a képzelet, és veszi rossz néven az, aki más irányba szárnyal.


Egyik jellemzője ennek, hogy adott egy téma (a kérdező által felvetve), aki ért hozzá, válaszol rá röviden, aki nem, másról kezd el beszélni (olyasmiről, amit tudni vél). Nehéz ám érvelni, sőt beszélgetni is, ha minden hozzá nem értő beleszól és felháborodik, ha ellenvéleményt hall. Amikor pedig kezd személyeskedéssé válni, jobb kiszállni, ott már az indulatok működnek, nem az ész.


És még egy fontos dolog. A közízlésből, közhangulatból nehéz kiszállni, mert az illető könnyen egyedül marad, ami nem jó, mert tudat alatt működik az erőtörvény. A többség mindig az árral halad. Ha pedig az "ár", a közmorál és közszemlélet hibás, akkor ott bármi történhet. Ezt a közszemléletet pedig lehet befolyásolni, manapság nagyon, mert kifejlődtek erre technikák. Nálunk például most a közszemlélet talán az egyik legrosszabb Európában akkor is, ha jó néhányan próbálják elkerülni. Itt is működik a hatás-ellenhatás elve, a központi akarat ellen menni nehéz, mert ahhoz erős szervezettség kell, ha pedig azt rombolják először, akkor szinte lehetetlen. Ez mutatkozik meg itt a gyakorin is, az elmúlt évtizedben sokat romlott a helyzet. Korábban még olyan is volt, hogy néhányan személyes ismeretséget is megkívántak, történt is ilyen. Zömük azóta kiszállt, pedig fiatalok voltak jórészt.


És ez majd csak soká (nagyon soká) fog változni, ha egyáltalán. Ahhoz előbb életszínvonal emelkedés kell, ahhoz meg gazdasági növekedés, ahhoz meg jó iskolák, ahol majd az ott tanulók egy évtized múlva alakítói lesznek a társadalomnak. Szóval az igény érthető, a megvalósulását sőt, a megvalósulás láthatóvá válását se tudom elképzelni ötven éven belül.

2022. szept. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

9


Az kicsit pökhendire sikeredett. De sebaj.


Egyébként az elsajátított tudásnak, megtanult dolgoknak semmi közük a kritikus, logikus gondolkodáshoz.


Egyik akadémiai tudás, a másik intelligencia, érvelési képesség.


Az akademikusok nem biztos, hogy a legjobb kritikus gondolkodók, de mindenképp szorgalmas tanulók. És nem feltétlen kell ehhez a legintelligensebbnek is lenniük társadalmon belül. Van bennük egyfajta tudászomj amit elismerek és ami dicsérendő.

2022. szept. 29. 13:21

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!