Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Nietzschéhez hasonló filozófus...

Nietzschéhez hasonló filozófusokat keresek. Ismertek néhányat, mert én sajnos nem vagyok otthon a filozófia világában?

Figyelt kérdés
2022. nov. 16. 07:55
 1/3 anonim ***** válasza:
89%

Nem bántásból, de ha azért keresel Nietzschéhez hasonló szerzőket, mert ő volt az első, akit olvastál, akkor Evola biztosan tetszene.Nincs ezzel baj, csak mást is kell olvasni a kontextus miatt. Ez volt a kérdés is mondjuk.


Egyébként filozófiát jobban teszed, ha a görögöktől kezded olvasni, Platon nagyon jó, Arisztotelész, Marcus Aurelis, és haladsz szépen lassan időben. Descartes, Spinoza, Tocqueville, Kant, Kierkegaard, Hegel, Marx, Adorno, Wittgenstein, Lukács..

2022. nov. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem érdekel a mellébeszélés.

Más?

2022. nov. 19. 09:53
 3/3 anonim válasza:

Hát lássuk be, Nietzsche eléggé egyedi.

Meg vigyázni kell, mert könnyű kiemelni belőle néhány gondolatot, amiket aztán a kontextus nélkül nagyon félre fogsz értelmezni.


Szerintem nincs hozzá hasonló.


Ha kedveled Őt, lehet, hogy ez érdekelni fog:


[link]

2023. ápr. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!