Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Hogyan tudnám megírni ezt az...

Hogyan tudnám megírni ezt az irodamolkutatási dolgozatot?

Figyelt kérdés

Több cikket elolvastam már, a koncepciókat, amiről írnék nagyjából értem már.

De nem az a feladat, hogy akkor én írjam le, hogy mit értettem meg a témával kapcsolatban, hanem egy hivatkozásokkal ellátott művet kellene írnom.

Ha több cikket is elolvasok, azokat hogyan dolgozzam össze?

Mennyire megfelelő, ha így néz ki a dolgozat?


A téma egy nagyon fontos szegmense az emberi életnek, mert a kutatásaink kimutatták, hogy enélkül az életben maradás esélyei minimálisak (Gipsz 2002). Az életben maradási esélyeket nagyban lehet növelni, ha az eszközt megfelelően kalibráljuk be a témában megadottak szerint (Példa 1993)


Vagy jobb, ha így írom?


A téma vizsgálata alapján kimutatható az eszköz kalibrálásának a fontossága, az életben maradás esélyeinek maximalizálása céljából (Gipsz 2002, Példa 1993)


A kérdés arra vonatkozna, ha hasonló témáról, akár definícióról olvasok több helyen, pl. arról, hogy mi a depresszió, akkor hogyan tudom a különböző szerzők állításait egy egységes folyó szöveggé gyúrni?

Írhatom így?

A depresszió egy olyan állapot, amelyben az embernek a motivációja a cselekvéshez elmúlik (Kerepesi 1939), és a tudata beszűkül (Harangozó 1980), kezelése nyugatókkal (Jakab 1970), és antidepresszánsokkal történik (Stevenson 2000), bár a pszichoterápia alkalmazása hosszabbtartó eredményt adhat (Harangozó 2001).


Vagy itt is lehet a hivatkozásokat a bekezdés végére sorolni?


Ha valamit pontosan veszek át, akkor "idézni" kell ezt tudom. De nem idézet gyűjteményt szeretnék, hanem saját írást. Hogy álljak az idézés kérdéséhez?

Fogalmazzam át, amit olvastam egy szerzőnél?


Pl., ha azt írja Telekgerendási, hogy

A depresszió során az páciens érdeklődése az általában végzett tevékenységei felé beszűkül.


Akkor azt kell tennem, hogy

"A depresszió során az páciens érdeklődése az általában végzett tevékenységei felé beszűkül." - (Telekgerendási 2021, old 214.)

Vagy írhatom ezt?

A páciensek elveszítik motivációjukat a mindennapi tevékenységeik iránt depresszió fennállása esetén - (Telekgerendási 2021)


Hogyan lehet a jó arányokat az idézés, és a saját szöveg között megtalálni, ha minden állítást szakirodalommal kell alátámasztani?


APA szabvány szerint kell megírni a beadandót.



2022. nov. 17. 10:10
 1/2 anonim ***** válasza:
75%
2022. nov. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 MDaniel98 ***** válasza:
Szerintem fogalmazd át amit át lehet, és csak a feltétlenül szükséges dolgokat idézd, de persze minden esetben tüntesd fel a forrást, amikor így teszel.
2022. nov. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!