Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mi a megfelelő filozófiai...

Mi a megfelelő filozófiai (vagy hétköznapi) kifejezés erre?

Figyelt kérdés

Szakdolgozatot írok, és keresek egy kifejezést, ami nem jön a nyelvemre. Tudom, hogy van erre egy specifikus kifejezés, amit ismerek, csak nem jut eszembe:


Van két koncepcióm, ami egymáshoz nagyon hasonló, talán meg is egyezik. De két teljesen különböző gondolatmenettel jutottam el majdnem ugyanoda. Akkor a két koncepció kapcsolata egymással: ...........


2022. nov. 23. 10:01
 1/5 anonim ***** válasza:
esetleg differens?
2022. nov. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Beírok pár tippet, mert mindegyiket el tudom képzelni bizonyos kontextusban: homológ, ortológ, analóg, konvergens
2022. nov. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A "konvergens" kifejezés elég jól illik az ilyen esetre. Bár nem értem, hogy minek kell erre idegen szavat használni, ha a témának van saját értelme.
2022. nov. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Fogalmi problémák vannak. Ha két koncepció szinte megegyezik, akkor az nem két koncepció. Hogy a "koncepció" szó helyett mást használjunk, ahhoz kell tudni a témát, a koncepció súlyát és még néhány dolgot.

Ha egy gondolatra két úton jutottunk, akkor mindössze arról van szó, hogy gondolkodtunk egy keveset. Szinte minden összetettebb dologhoz több úton lehet eljutni. Versenyeken a feladat megoldása általában egyértelmű. De díjazni szokták, ha a megoldáshoz két lényegesen eltérő úton jut el valaki.

Ha a koncepciódhoz két úton jutottál, akkor annak helyessége erősebb, mintha egy úton jutottál volna, hiszen több módon hamisság ritkán közelíthető meg.

2022. nov. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 MDaniel98 ***** válasza:
59%
Szerintem is konvergens.
2022. nov. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!