Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Van bármiféle komolyan vehető...

Van bármiféle komolyan vehető érv,tanulmány,korabeli beszámoló stb ami alátámasztja azt az álláspontot,hogy Jézus nem halt kereszthalált? Azok válaszoljanak akik tényleg értenek hozzá nem akiket a hitük vezérel.

Figyelt kérdés

Én eddig olyannal találkoztam,hogy megfeszítették de nem halt meg,mert ugye a kereszthalál fulladás által következett be. De a római katona pont jókor, jó helyen szúrta meg őt mivel,hogy ezáltal a víz,vér,genny ami ott felgyülemlett kifojt és tudott levegőhöz jutni. De mar nem tudom pontosan. Valami ilyesmi.


Meg a másik,hogy talán az utolsó percben kicserélték valaki másra. Mást feszítettek meg helyette.


Ugyebár ennek a Vér testvérisége (La shanse) Nem biztos,hogy így kell írni idegen szóval. A nagy híve. Kiket az egyház álláspontjuk miatt eretneknek tart. A középkorban üldözöttek is voltak.


De hallottam már ezeket

máshonnan is.


Meg egyébként is én szerintem a rómaiakba volt érzés stb. Szerintem nem öltek volna meg 1 ártatatlan általuk se bűnösnek hitt "embert" bőszült, alkesz, analfabéta, zélóta héberek miatt. pláne az akkori legmegalázóbb, legfájdalmasabb, legszadistább módon.


Tehát erre lennék kíváncsi.



2022. nov. 26. 00:23
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
'Kifolyt bocsánat elírtam.
2022. nov. 26. 00:25
 2/17 A nagy Levin ***** válasza:
89%
Még arra sincs egyértelmű bizonyíték, hogy egyáltalán létezett, nem, hogy hogyan halt meg.
2022. nov. 26. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Még ha létezett is, akkor is 2000 éve. Nyilván nincs bizonyíték semmire.
2022. nov. 26. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
75%

Valószínűleg nem vagy kíváncsi a véleményemre, mert keresztény vagyok.

"Meg egyébként is én szerintem a rómaiakba volt érzés stb."

Ha érdekük, vagy biztonságuk kívánta simán keresztre feszítettek bármely közembert, a kisebb vétségért is. Feláldoztak 3 embert ( Jézus + 2 lator ) , és ezzel megnyugtatták a tömeget.

A Spartacus felkelés leverése után nagy keresztre-feszítő fesztivált tartottak.

2022. nov. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

A római jog híres és talán azt is sokan tudják, hogy különféle bűnökre különféle büntetéseket alkalmaztak, ezt mindig szigorúan betartották, mert még vallási jelentősége is volt.

A leggyakoribb kivégzési mód a lefejezés volt, (ezért van a lictorok rőzsekötegében bárd), de a gyújtogatót élve elégették, az istenteleneket befalazták, vagy más korban élve eltemették, stb...

A keresztre feszítés a rabszolgák számára volt fenntartva, különös kegyetlensége miatt, de kifejezetten ritkán fordult elő a kiszabása. Természetesen a Spartacus lázadás után ezrével szegezték a rabszolgákat keresztre, de egyébként nem voltak a rómaiak annyira kegyetlenek, mint ebből kitűnik, mivel egy római polgár halálos ítélete automatikusan száműzetésre változott, csupán a császári ítéleteket hajtották végre, de a leggyakrabban ott is megengedett volt az öngyilkosság.

Jézus keresztre feszítésének ötlete bizonyára onnan származik, hogy a zsidó háborúban sok elfogott zsidó fegyverest, vagy a lakosságból szedett rabszolgát billogoztak meg, akik valamilyen módon a hadművelet során kiszabadultak, mert kiszabadították őket, amire a zsidók természetesen törekedtek, és ha közülük később újra elfogtak valakit, akkor automatikus volt számára, mint szökött rabszolgának a kereszthalál.

Ez bizonyára azt a képzetet adta a zsidóknak, hogy a rómaiak fő és gyakori kivégzési módja a keresztre feszítés, holott ez tévedés, mert csak rabszolgákra szabhatták ki.

Később a harmadik században Diocletianus császár, aki teljesen átszervezte az egész birodalmat, terjesztette ki a keresztre feszítés büntetést általában a lázadókra, főképpen azért, mert ekkor már komolyan kezdett meggyengülni a központi hatalom és a tartományokban egyre gyakoribbak lettek a lázadások, így a birodalom egyik végéből a másikba kellett folyton rohangásznia, hogy leverje a lázadást, ám csak átmeneti sikert ért el ezzel, mivel mint tudjuk Rómának a bukásakor már csak egyetlen provinciája maradt, a többi akkorra már mind leszakadt róla.

Mindebből az hozható ki, hogy a keresztény Jézust - ha létezett - csak akkor feszíthették keresztre a saját korában, ha valahogyan rabszolgának minősült, de erre semmi utalás nincs sehol, így valószínűleg a kereszthalála legendája egyszerű tévedésből fakad, mert a későbbi zsidó háború alatt sok szökött rabszolgának minősülő zsidót feszítettek keresztre és Jézus legendás alakja ekkoriban kezdett a ma ismert módon kialakulni.

2022. nov. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Semmiféle bizonyíték nincs arra se, hogy élt.

Ha bizonyított lenne a kereszthalála, akkor az élete is.

2022. nov. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
4 Lehet rosszul fogalmaztam. Vallásosokat is szívesen meghallgatok. Én is az vagyok. Csak olyanok szóljanak hozzá akik tényleg érdemben tudnak hozzászólni nem az alapján amit tanítanak.
2022. nov. 26. 14:22
 8/17 fersk ***** válasza:
100%

"akik tényleg érdemben tudnak hozzászólni nem az alapján amit tanítanak."

Tehát az egykorú szemtanúk? Az nehéz lesz...

Mindenki más csak az alapján mondhat valamit, amit valahol, valaki(k)től tanult!

2022. nov. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
8 Már úgy értem,hogy nem a hitéből túlbuzgóan zárja ki ennek a lehetőségét.
2022. nov. 26. 15:52
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Jézus - feltételezett - korából származó görög, perzsa, arab, római, stb. írásokból elég sok megmaradt napjainkig. De egyetlen korabeli beszámoló se említ egyetlen egyszer se egy Jézus nevű személyt, aki folyton csodákat tesz. Pedig abban a korban bizonyosan világhírre tett volna szert a csodákkal, és - legalábbis a zsidó és a szomszédos népek közt - sokan írtak volna róla. Ha ez nem történt meg, annak az oka kézenfekvő...

Az valószínű, hogy tényleg létezett egy Jézus nevű személy, a minden utcasarkon megtalálható prédikátorok egyike. Még az is valószínű, hogy kivégezték valamilyen formában, mert ha csak kimegy a divatból, az nem lett volna hírértékű az utókor számára. De hogy pont kereszten végezték volna ki, arra nincs semmi bizonyíték. Amit Jézusról írtak, az 1-2 kivétellel legalább 100, vagy inkább többszáz évvel később íródott, a legendák, kitalációk alapján. Mi most hány dolgot tudunk megemlíteni, ami 200 évvel ezelőtt történt a hazánkban, és az egészen biztosan úgy is történt? Már a 20 évvel ezelőtti történésekre is egész máshogy emlékeznek az emberek.

2022. nov. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!