Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Hogyan képzeled el a fenntarth...

Hogyan képzeled el a fenntartható jövőt?

Figyelt kérdés

2022. dec. 15. 21:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%
Próbáltam, de nem nagyon ment. Jelenleg őrült -exponenciálisan növekvő- ütemben fogyasztjuk a bolygó véges készleteit. Ebben nincs semmi fenntartható.
2022. dec. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
43%

Minek képzelegni? Nem titok, hogy milyen lesz.


[link]


[link]


[link]



[link]

2022. dec. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Kólauborkával ***** válasza:
44%

Szerintem nem fog beleférni a GYK-zás, meg a PC játékok élvezete, ha szigorúan vesszük az elektromosság elég nagy luxus cserébe a bolygó pusztításáért….

De hát már van, valamint az igény a használatára is, így valami számunkra korlátlannak tűnő energiaforrásra van szükségünk, amit ki tudunk termelni a nélkül, hogy közben szétrongáljuk lakóhelyünket.

2022. dec. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
18%

napenergia, blockchain, sok gazdag és sok szegény ember

a robotkutyák meg a repülő autók mellékesek...

2022. dec. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%

Leginkább fenntarthatónak képzelem. Aminek az elképzelése ma nem megy, hogy erre miként vehető rá az emberiség. Mert ahhoz értés, fegyelem és önmegtartóztatás kell. Mármint a hülyeségtől való önmegtartóztatás.

Amúgy a fenntartható szimplán azt jelenti, hogy kevesebbet pusztítunk, mint amennyit teremtünk.

2022. dec. 16. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
30%
8 milliárd emberrel nem lesz már sehogy fenntartható, jövő sem lesz.
2022. dec. 16. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Psycho ***** válasza:
67%

A fenntartható jövő kifejezés számomra önmagában feltételezi azt, hogy igen komoly változásra van szükség. Mert ami most van, az hosszú távon nem fenntartható - így ki fogjuk pusztítani saját magunkat.


Az egyik az energetikai és környezetszennyezési probléma. El kell érni a karbonsemlegességet. Megújuló energiaforrásokra kell támaszkodni, illetve személy szerint nagy áttörést várok a fúziós atomerőművektől.


Nem zabálhatunk többet, mint amennyit a környezet újra tud termelni. Élelmiszerellátásban is fejlődnünk kell ilyen tekintetben.


Ki kellene ötleni egy stabil, megosztottságtól mentes társadalompolitikai rendszert. Egy olyan társadalmat, amiben a megszerzett tudás képviseli az értéket, és mindenkinek, egyenlő mértékben adott is a LEHETŐSÉG, hogy ezt megtehesse.


Nem állítom, hogy a "hogyan"-t én ismerem, hajjaj, messze vagyok ettől. De ezek lehetnének a célkitűzések.

2022. dec. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 NTBS ***** válasza:
13%
Hatalmas népesség pusztulás vezeti be. Utánna visszatérünk a korábbi módszerekhez.
2022. dec. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 MDaniel98 ***** válasza:
55%
Szerintem nem lesz ilyen, ha igen, akkor is milliárdok mérhetetlen szenvedése fogja bevezetni.
2022. dec. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Egész biztos lesz,de nem tudom hogyan pontosan
2023. febr. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!