Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Az emberiség lételeme a háború?

Az emberiség lételeme a háború?

Figyelt kérdés

Háborúk mindig is voltak, mindenért meg kellett küzdeni, a területért, az erőforrásokért, a haszonért és ma is legalább harminc háború van a Glóbuszon.

Igazából a háborús állapot a normális az emberiség történetében?

A békés időszakok csak ritkán és rövid ideig tartottak, a történelem alig ismer olyan uralkodókat, akik ne folytattak volna valamiért háborúkat.



2023. márc. 23. 11:20
 1/7 Kólauborkával ***** válasza:
71%
Igazából ez az összes élőlényre igaz. Minden és mindenki küzd a túlélésért. Ez az élet velejárója, ami él az élni is akar.
2023. márc. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%

Igazából igen. A versengés, a birtoklás is. És a fejlődés, hogyan lehetne jobb nekem. Az igényeim kielégítése, szükségleteim megszerzése. Ha nekem nincs olyanom, akkor elveszem a másét, ennyi. Már az ősemberek is harcoltak, pedig ők még bővel elfértek volna a bolygón.

Meg olyan is van, hogy a vallásod, bőrszíned, ideológiád nem tetszik, ezért támadlak meg. Vagy azért mert félek tőled, és elővigyázatosságból teszlek el láb alól. Szóval bőven lehet válogatni az indoklások közül.

A világbéke egy paradoxon. Majd ha nem lesz élő ember a Földön, akkor megvalósul.

2023. márc. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%
Nem mondanám, hogy a lételeme, inkább azt, hogy a velejárója.
2023. márc. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
45%

NEM! A háborút lételemnek gondolni vagy a fogalmak nem ismerete vagy az összemosás állapota. Továbbá, nagyon sokféle háború van, és ezek összességét "a háború" szóval illetni nagyjából annyi, mint "gyümölcs" vizsgálatot folytatni a narancs fontosságának megállapítása céljából.


Az élő ősi ösztöne az életben maradás, ez az evolúció alaptörvénye. De az állatvilágban nincs "elveszem a másét". Az erőfölény érvényesítése természettörvény, de csak okkal. Az éhség ok, de csak az éhség megszűnéséig. Utána jellemzőn "átengedem másnak".

Ehhez képest az ember alapvetően más, ő képes gondolkodni, éntudata, időérzéke van. Egy oroszlán soha nem törekszik kényelemre, főleg nem más élő rovására. Az ember tud irigy lenni, a leopárd soha. Ezért az ember képes elvenni a másét puszta szórakozásból, továbbá hogy neki (akár fölöslegesen) több legyen. Ez a háború oka. Minden háborút valamilyen szempontból perverz embercsoport kezdeményez. Olyan nincs, hogy azért foglalom el a másik ország élőhelyét, mert "az élet élni akar". Azért foglalom el, mert ott olyanról tudok, aminek a megszerzése presztizsokokból fontos, és mások bőrét viszem a vásárba ennek megszerzése érdkében. Mai példa. Az orosz-ukrán háborúról sok mindent mondanak. A szereplők ésa kívülállók is, ki ki nézőpontja szerint. De sem az ukrán belviszály, sem semmiféle ukrán abnormális viselkedés nem indokol háborút, maximum - mai szemmel nézve - kemény tárgyalássorozatot. A háború egyetlen indoka egy őrült orosz vezető nagyhatalmi vágya. Gazdasága gyenge a méreteihez képest, nem sokra becsülik (gyakran alaptalanul is), és "megmutatni a világnak" csak ezt az utat tudja elképzelni. Vizsgálhatnánk ezek személyes okait is, de ehhez sokkal alaposabban kéne ismerni életét, ez itt lehetetlen. De különféle életutak következményeit elég jól ismeri a tudomány.


Ha az emberiség történelme háborúk sorozata, abból nem következik, hogy a háború az emberiségtörténelmének szerves és szükségszerű eleme. Csak annyi következik, hogy az ember mint élő, rendelkezik bizonyos képességekkel, ebből eddigi fejlődése során csak a háborút volt képes használni, viszont sokkal gyorsabb fejlődéséhez számos ettől gyökeresen különböző lehetőség is rendelkezésére áll. Csak az eddigi fejlődése során a perverzió bizonyult erősebbnek. Könnyedén elképzelhető azonban olyan út, ahol a perverziót csírájában fojtják el, részben a gyógyításával, részben (ahol ez még nem ismert) a teljes korlátozásával. Nagyjából úgy, ahogy a normális országokban ma a gyilkost a törvények.

2023. márc. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 NTBS ***** válasza:
41%
Sajnos igen. Az élet minden területén jelen van a harc.
2023. márc. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Azért a harcot a háborúval keverni durva. Viszont magyarázza a sok sületlen szöveget.
2023. márc. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 gungasam ***** válasza:
Ha a normálisan gondolkodó ember nem szerez meg fölöslegesen milliószoros anyagi előnyt a többi ember rovására, ha ezt az abnormitást betegségként kezelik, vagy köztörvényes bűnként, akkor nem lesz háború. Hiszen a z összes rendelkezésre álló javak már elegendőek volnának mindenki számára ha az elosztás nem volna ennyire aránytalan. A fölösleg megszerzését ősi berögzült ösztönök és gondolkodásmód indokolja amire frappáns filozófiai magyarázat is keletkezett. Éppen csak az emberséget az emberekkel szemben felejtik ki.
2023. máj. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!