A mai nyugati világban már soha nem történhetne meg, hogy egy ellenzéki párt polgárháborút robbantson ki, és erőszakkal vegye át a hatalmat?
Akik arra szavaztak, hogy megtörténhet, elmondják, hogy mire alapozzák ezt?
Kicsit meseszerűnek tűnik, hogy Nyugaton, ahol folyamatosan a tolarenciát, jogokat hangsúlyozzák, az ellenzék - a választásokat figyelmen kívül hagyva - egy polgárháborús forradalommal letöri a kormányt, és ő maga veszi át a hatalmat.
Nem mondom, hogy nem történhet meg, de érdekelne, mire alapozzák ezt.




válasza:"Akik arra szavaztak, hogy megtörténhet, elmondják, hogy mire alapozzák ezt?"
arra, hogy van bennem annyi alázat, hogy hacsak nem fizikai képtelenségről van szó, akkor semmi esetlegs jövőbeli lehetőségről nem állítom, hogy teljességgel lehetetlen.




válasza:Megtörténhet, láttunk jó pár példát autoriter rezsimek létrejöttére. Nálunk szerencsére még időben, demokratikus keretek közt lett leváltva. De nincs rá garancia, hogy nem alakulhat ki diktatúra az ilyen autoriter rezsimekből, ahogy az pl Fehéroroszországban meg is történt.
Onnantól meg, hogy demokratikusan nem leváltható a vezetés egyenesen következik, hogy van esély rá, hogy nem demokratikusan váltsa le azt a nép vagy a hadsereg.
Kapcsolódó kérdések:
Lathattuk mi volt a németeknél pont választások előtt “véletlen” meghal 6 ember a jobbos pártból, aha persze véletlen…. Ez lesz mindenhol, törvényesen, demokratikus úton se a franciáknál, se a briteknél sem sehol nem fogják tudni leváltani a bevándorlás párti...
Ennek a stratégiának az lenne a lényege, hogy létrejöjjön egy békeszerződés, megkezdődhessen Ukrajna fejlődése, átalakulása egy demokratikus, liberális társadalom felé. Az új hatalom kompromisszumkész lenne a háború lezárása érdekében, elfogadná az oroszok háború...
+most sírják vissza Merkelt akinél kevesebb diplomatikus ember volt ever.
Szerintem, velejéig romlott az egész. Nem lehet megváltoztatni. Teljesen kicserélik Európa lakosságát afrikaiakra meg közel-keletiekre. Ezért össze kell omlania.Jó lenne, ha lenne pár kisebb forradalom,polgárháború is. Utána pedig Európa megújulhatna,a rasszok...
Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!




