Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A mai nyugati világban már...

A mai nyugati világban már soha nem történhetne meg, hogy egy ellenzéki párt polgárháborút robbantson ki, és erőszakkal vegye át a hatalmat?

Figyelt kérdés
Manapság már soha nem történhetne meg ilyen barbár cselekedet?
jún. 3. 09:40
A kérdező szavazást indított:
Manapság ilyen már biztosan nem történhetne meg. A rossz kormányt a demokratikus választásokon váltják le.
Megtörténhet.
14 szavazat
 1/5 A kérdező kommentje:
Ma már biztosan nem robbana ki egy újabb amerikai polgárháború?
jún. 3. 09:42
 2/5 A kérdező kommentje:

Akik arra szavaztak, hogy megtörténhet, elmondják, hogy mire alapozzák ezt?

Kicsit meseszerűnek tűnik, hogy Nyugaton, ahol folyamatosan a tolarenciát, jogokat hangsúlyozzák, az ellenzék - a választásokat figyelmen kívül hagyva - egy polgárháborús forradalommal letöri a kormányt, és ő maga veszi át a hatalmat.


Nem mondom, hogy nem történhet meg, de érdekelne, mire alapozzák ezt.

jún. 3. 10:30
 3/5 anonim ***** válasza:
90%

"Akik arra szavaztak, hogy megtörténhet, elmondják, hogy mire alapozzák ezt?"

arra, hogy van bennem annyi alázat, hogy hacsak nem fizikai képtelenségről van szó, akkor semmi esetlegs jövőbeli lehetőségről nem állítom, hogy teljességgel lehetetlen.

jún. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
37%

Megtörténhet, láttunk jó pár példát autoriter rezsimek létrejöttére. Nálunk szerencsére még időben, demokratikus keretek közt lett leváltva. De nincs rá garancia, hogy nem alakulhat ki diktatúra az ilyen autoriter rezsimekből, ahogy az pl Fehéroroszországban meg is történt.

Onnantól meg, hogy demokratikusan nem leváltható a vezetés egyenesen következik, hogy van esély rá, hogy nem demokratikusan váltsa le azt a nép vagy a hadsereg.

jún. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ami "nálunk" történt, az ne hozzuk példának.
jún. 3. 17:36

Kapcsolódó kérdések:

A nyugati országokban csak polgárháborúval lehet megállítani a muszlimok behozatalát?

Lathattuk mi volt a németeknél pont választások előtt “véletlen” meghal 6 ember a jobbos pártból, aha persze véletlen…. Ez lesz mindenhol, törvényesen, demokratikus úton se a franciáknál, se a briteknél sem sehol nem fogják tudni leváltani a bevándorlás párti...

Ha Ukrajnában egy liberális, békepárti elnök és kormány kerülne hatalomra, akik kiegyeznének az oroszokkal, azt hajlandók lennének elfogadni az ukrán...

Ennek a stratégiának az lenne a lényege, hogy létrejöjjön egy békeszerződés, megkezdődhessen Ukrajna fejlődése, átalakulása egy demokratikus, liberális társadalom felé. Az új hatalom kompromisszumkész lenne a háború lezárása érdekében, elfogadná az oroszok háború...

Más is reménykedik benne, hogy összeomlik az EU, meg az egész nyugati rendszer?

Szerintem, velejéig romlott az egész. Nem lehet megváltoztatni. Teljesen kicserélik Európa lakosságát afrikaiakra meg közel-keletiekre. Ezért össze kell omlania.Jó lenne, ha lenne pár kisebb forradalom,polgárháború is. Utána pedig Európa megújulhatna,a rasszok...




Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!