A "magyar identitás" hogyan összeegyeztethető az alternatív honfoglalás eszméivel?
Nem a jó kifejezés rá, de magyar identitás alatt azokat az általában szélsőjobboldali emberek nézeteit értem, akiknek kvázi a mindennapi személyiségük része, hogy ők márpedig ízig-vérig magyarok. Tehát nem csak egyszerűen arra gondolok, hogy valaki büszke a magyarságára, hanem már-már sportot űznek belőle, hogy ki tud nagyobbat mondani és jobban kimutatni azt. Nem tudom van-e erre valami kifejezés, de remélem értitek.
Szóval a lényeg, hogy ezek az emberek sokszor ősi kapcsolatot vetnek fel olyan népekkel is, akikhez semmi, vagy csak nagyon minimális közünk van. Talán ebből ered a kettős honfoglalás elmélet is, nem tudom pontosan.
Elsősorban a hunokat, avarokat és szkítákat szokták említeni. Ez már csak azért is érdekes, mert ez önmagában is üti egymást, hiszen a hunok bizonyítottan közreműködtek a szkíták Európából való "eltakarításában", tehát akkor az őseink egymást gyepálták volna?
Na de a fő "probléma" abból áll, hogy ezek a népek a kutatások alapján egyszerűen nem a magyarok ősei, nincsen leszármazotti kapcsolatunk velük. És itt jön képbe a "nagy magyar identitás", amibe ugye nem fér bele más népekkel való keveredés, ezt látjuk ma is, mert fúj bevándorlók, fúj cigányság, fúj mindenki, aki nem Árpád apánk leszármazottja (túlzással, persze). De az mégis belefér, hogy nemlétező kapcsolatról ábrándozzunk olyan népekkel, amikhez közünk sincs? Most akkor CSAKAMAGYAR, vagy oké a keveredés?
Vagy ne is keressek benne logikát, mivel az egész csak a románokkal való "ki volt itt előbb" szócsatának a hülyesége?




válasza:



válasza:"Nem tudom van-e erre valami kifejezés, de remélem értitek."
Turbómagyar




válasza:



válasza:Felesleges következetességet keresni náluk. Az ilyen emberek jellemzően nem tudnak kritikusan gondolkodni, nem tudományos igényességgel szemlélik a világot és nem alátámasztott történeti adatokkal megírt források alapján alakítják ki a világnézetüket, hanem elhiszik az első tudományosnak hangzó dolgot, amit olvasnak/hallanak, ha az egybevág a preferált identitásvágyukkal. Hallanak áltudományos hülyeségeket a szkítákról meg a hunokról, ami egy menő ellenidentitásnak hangzik a nyugattal szemben, ami felé kisebbségi komplexusuk van, és keresnek olyan alternatív "tényeket", amik alátámasztják, amit hinni szeretnének.
A tudományos iagzság az, hogy ma már genetikailag, kulturálisan semmi közünk a honfoglaló magyarokhoz. Egy másik nép vagyunk, akik az általuk beszélt nyelv modern változatát kapták örökül. Minden más csak mese.




válasza:“ magyar identitás alatt azokat az általában szélsőjobboldali emberek nézeteit értem,”
Mit keres a politika és ez a zagyvaság a Tudomány kategóriábab?




válasza:



válasza:



válasza:“A tudományos iagzság az, hogy ma már genetikailag, kulturálisan semmi közünk a honfoglaló magyarokhoz. Egy másik nép vagyunk, akik az általuk beszélt nyelv modern változatát kapták örökül. Minden más csak mese.“
Azért van még valamekkora kultúrális kapocs a honfoglalókkal (népzene, népmesekincs), ám tény és való, hogy elsősorban a nyelv köt össze minket a honfoglalókkal és a mai magyarság identitásában is a nyelv a legfontosabb összetevő.
Nem kéne mindenféle eredet-marhaságokat kitalálni (szkíta-hin-mittomén), hiszen van egy ezeréves kontinuus történelmünk. Van egy társtalan, ősi nyelvünk. Van gyönyörű irodalmunk. Ezekre kéne boldogan tekinteni és nem a “köd-fantom”-múltra.




válasza:Kapcsolódó kérdések:
Azért jutott eszembe a kérdés, mert tanultunk róla, hogy a honfoglaló hét törzs nagyjából 100-150 ezren, míg az előttük itt lakó avarok olyan 200-300 ezren lehettek nagyságrendileg. Tehát "hiába" asszimilálták a honfoglaló elődeink az avarokat, ha ők voltak többen,...
Ha igen kik ők hol élnek?
Ázsiai eredetről hallottam. Ez igaz?
Az avarok jó 250 évig elvoltak pogányként, törzsi állam keretei között. A bolgárok is 200 évvel a balkáni hódításuk után tértek át a kereszténységre. A magyar vezérek meg 60-80 évvel a honfoglalás után már keresztény térítőket hívtak az országba, és kb 100 évvel a...
Az európai hatalmak a honfoglalás után nem fogadták volna el egy magyar vezetésű állam létrejöttét a Kárpát-medencében, ha nem hagyjuk abba a kalandozásokat, Géza, István idején nem vesszük fel a nyugati kereszténységet, nem vállalunk részt Európa civilizált részének...
Még mi is úgy tanultuk a 2000-es években, 2010-es évek elején hogy a mai magyarok ősei az Urál-hegységtől jöttek és a honfoglaláskor benépesítették a Kárpát-medencét. Az utóbbi pár év régészeti, archeogenetikai felfedezései ezt a hagyományos elmétet megdöntötték....
Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!




