Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Igaz az az állítás, hogy...

Igaz az az állítás, hogy minél gyakoribban vagy erősebben érték gyermekkorában az embert traumák, annál korábbi emlékeket tud felidézni?

Figyelt kérdés
Olyan fényképeken,ahol még csak 1 éves sem voltam,el tudom mesélni,hogy mi történt akkor,ki mit mondott,milyen volt a hangulat,szóval szépen be tudok számolni ilyen dolgokról.Nem mondanám,hogy fényes,örömteli gyermekkorom volt,bár én másképp fogok fel dolgokat,mint általában az ember.Néhány borzasztónak tartják azokat,amik történtek.Szóval igaz ez vagy sem?
2011. febr. 12. 11:29
 1/6 anonim válasza:
Nem tudom hogy igaz-e de nálam éppen fordítva van.20 éves vagyok de 10 éves korom előtti emlékekre szinte alig emlékszem és az utánalévőkre is foszlányosan.Persze azért tudom mi történt velem tegnap :D
2011. febr. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És téged is sok trauma ért lelkileg?
2011. febr. 12. 11:45
 3/6 anonim ***** válasza:
Részben. Az erős stressz, érzelmek, negatív élmények "beleéghetnek" az emlékezetbe. Ennek nyilván az az oka, hogyha valamely cselekvés igen rossz eredménnyel járt, azt örökre megjegyezzük és többet ne kövessük el a hibát. Ugyanakkor ezek az emlékek is halványulnak, amit te el tudsz mesélni, az nagyrészt csak az agyad szüleménye lesz, amivel kiegészítette a tényleges emlékeket.
2011. febr. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ezek nincsenek kiegészítve semmive.Nem agyszülemények,hanem valós eseteket tudok felidézni,amit a családom igazolt is.Vannak akkori emlékeim is,amikor még járni sem tudtam.Megtörténtek.Én arra vagyok kívácsi,hogy ezek a tények összefüggnek-é vagy nem.
2011. febr. 12. 19:20
 5/6 anonim ***** válasza:
Abszolút elhiszem és igazolom, amit leírtál. Velem is történhettek rossz dolgok 1-2 éves koromban, de én csak a jó dolgokra emlékszem. Apám eltávon, kisvasutat kaptam, bölcsi, ovi. 75-ben születtem, de kb. 76-77-ig visszaemlékszem nagyon sok mindenre. A feleségem meg már 8 éves korára sem emlékszik.
2011. febr. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nálunk is ez a helyzet.A bartnőm családja,mint egy mintacsalád.És nem csak kifelé azok,hanem befel inkább.Jó körülmények közt nőtt fel.Érdekes módon a tíz éves kora előtti időszakra csak erőltetve tud emlékezni.
2011. febr. 16. 23:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!