Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Honnan tudnék olvasni különböz...

Mardu kérdése:

Honnan tudnék olvasni különböző társadalmi rétegek, és csoportok beruházási hajlandóságáról, illetve arról, hogy általában melyik jövedelmi réteg, illetve vagyoni osztály alapít kis és közepes vállalkozásokat belföldön?

Figyelt kérdés
Szeretném megerősíteni, vagy megcáfolni a Matolcsy-féle reformokat. Tehát azt, hogyha a versenyszférában dolgozó átlagos keresetűek adóterheit növeljük, illetve a magas jövedelemmel, és vagyonnal rendelkezők terheit csökkentjük, akkor nő e a vagy sem a beruházások, és ezáltal a munkahelyek száma. A fogyasztásra gyakorolt hatás szerintem egyértelmű, tehát ezzel nem szeretnék sokat foglalkozni.
2011. ápr. 24. 22:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Ilyen statisztikát sehol nem találsz.

Mikor nő a beruházási-fejlesztési kedv?

Ha az előkalkuláció alapján az adó és járulékok optimálisak,biztonságosak. Az ad hoc adók ennek ellentmondanak.

Ha a termék várhatóan piacképes lesz,és a kereslet iránta nő.

Ez csak akkor lehetséges,ha a versenytársaknál olcsóbban,jobb minőségben állítja elő a terméket, és a széles tömegeknek van rá igénye és elegendő jövedelme a megvásárlásukhoz.

Hiába csökkent a gazdagok SZJA-ja és nőtt a jövedelmük,csak minimális mértékben fogja élénkíteni a magyar piacot. Többségét külföldön,vagy külföldi termékre költik,vagy megtakarítják. Ebből nem fogja a vállalkozását fejleszteni,mert a vállalkozásának terhei nem csökkennek emiatt. Egyébként sem olyan mértékű a jövedelem növekménye,hogy jelentős fejlesztést tudna belőle megvalósítani.

Az pedig,hogy a szélesebb vásárló réteg jövedelme csökken,a vásárlóerő beszükülését eredményezi.

A különféle megszorítások pedig tovább rontják a helyzetet.

2011. ápr. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Hát azért kösz a választ, én is hasonlóképpen gondoltam, pedig még közgazdász se vagyok....:D Viszont akkor felmerül a kérdés, hogy a Matolcsy úr tulajdonképpen mihez ért, ha ehhez nem?
2011. ápr. 25. 15:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!