Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Lehetséges, hogy lassan meg...

Lehetséges, hogy lassan meg fog változni a világunk, drasztikusan? Mit gondoltok a társadalom jövőjéről?

Figyelt kérdés
Most nem 2012re gondolok, mert abban én sem hiszek. Egyszerűen az emberekre. Az utóbbi években szerintem nagyon sok változás történt és egyre rosszabb. Bár nem tudom mindenhol-e vagy csak itt Magyarországon. Egy városban lakok, ami tele van tahókkal. Nem mehetsz ki az utcára úgy, hogy ne beszéljenek ki a hátad mögött, ne kössenek beléd. Burjánzik a rosszindulat, és az agresszió. Sok az alkoholista. A 11-12 éves lányok úgy néznek ki mint a kurvä-k. A családomban mindennapos a veszekedés. Ezt nem kesergésként írom, mielőtt arra gondolnátok, mert én már úgymond beletörődtem ebbe, és az élet szép oldalait próbálom nézni. De ennek ellenére nem tudom nem figyelembe venni ezt a hatalmas mértékű romlást. Ez fokozódhat még szerintetek? Ha igen, akkor hogy? Mit gondoltok a társadalom jövőjéről?
2011. jún. 12. 15:45
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
És talán a legfontosabbat ki is hagytam, a technika fejlődése, a számítógépek uralma. Talán mégis igaz az a karikatúra, ami az ember fejlődését ábrázolja, az görnyedt ősembertől, a görnyedt gép előtt ülő, elmagányosodott, depressiós alaktól.
2011. jún. 12. 15:49
 2/18 anonim ***** válasza:
75%
Ha ilyesmi érdekel, tanulmányozd a történelmet. Volt már ilyen. Szerintem ez csak egy civilizáció végi romlás, gondolom majd vége szakad valahogy, és kialakul egy új.
2011. jún. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:

Az utóbbi években szerintem nagyon sok változás történt és egyre rosszabb. Bár nem tudom mindenhol-e vagy csak itt Magyarországon. Egy városban lakok, ami tele van tahókkal. Nem mehetsz ki az utcára úgy, hogy ne beszéljenek ki a hátad mögött, ne kössenek beléd. Burjánzik a rosszindulat, és az agresszió. Sok az alkoholista. A 11-12 éves lányok úgy néznek ki mint a kurvä-k. A családomban mindennapos a veszekedés. Ezt nem kesergésként írom, mielőtt arra gondolnátok, mert én már úgymond beletörődtem ebbe, és az élet szép oldalait próbálom nézni.


én Szlovákiai magyar vagyok és nálunk is ugyanezek vannak nem csak magyarországon.

2011. jún. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

vannak, akik tudományos oldalról közelítve is így gondolják (nem abból, hogy öltöznek,szórakoznak a tinik, hanem az energiahordozók és a népesség alakulása felől)

Hetesi Zsolt, fizikus, csillagász

[link]

2011. jún. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Többen is írtak már ki hasonló kérdést. Milliomodszorra: nem rosszabb és nincs több tahó mint bármikor(arányaiban). Csak ez egy más kor.

A világ egyfolytában változik. Vannak korszakok, ahol az általános gondolkodásmód is gyorsabban változik. Nekem elsőre a klasszicizmus->romantika jut eszembe, mert ezt jól megtanultam iskolában.

Szerintem a következő kor akkor fog eljönni, amikor valami nagy -esetleg globális- galiba lesz a pénzrendszerből kifolyólag. De ezt nem nagyon szokták írni, csak hogy milyenek a tinik.

2011. jún. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
A kérdésemben nem a tinikre gondoltam kifejezetten, az csak egy része. A pénzre ugyanúgy gondoltam, bár azt nem írtam bele.
2011. jún. 12. 16:31
 7/18 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem esetedben főként lokális problémáról van szó. Napjainkban "romlásnak" a pesszimizmust tekintem. Minden más ugyanúgy meg volt ezelőtt is. Mert ugye: mindenki maga teremti meg a saját valóságát.
2011. jún. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

77%-ossal teljesen egyetértek.

Neked az a valóság, neked az a világ, amit te megélsz, megtapasztalsz, felfogsz, értelmezel.

Egy fővárosban élő gazdagabb, vagy éppen egy kis konzervatív faluban élő fiatal, skandináv/luxemburgi származású korodbeli elképzelhető, hogy nem találkozik olyan dolgokkal, mint te. Európán kívüli régiókról már nem is beszélve.

2011. jún. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

nem hsiezlbenne, hogy nagy változás lesz, holott látod, hogy máris történik.


nem hiszed el, amit látsz?

2011. jún. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

a világ nem annyira rossz, mint amilyennek tűnik, csak amikor egy énekes, pl Ozzy osbourne 5 millió dollárt ajánl az aids ellenszerénekkutatására fordítandó alapba, aróól nem cikkez a világ 10millió újságja címlapon, mert az nem sztori.


a rossz híek fel vannak erősítve, a jókat meg csak apróhirdetés méretben lehet megtalálni az újságokban.


A teljes világképedet pedig az egyéni tudatod alkotja, s teljesen szubjektív, hogy az jó vagy rossz, de mivel legtöbben a rosszhíreknek hatásainak vagyunk kitéve, a jók alulmaradnak a szenzációhajhász újságírószakma ereményeként, ezért a sok egyéni tudat, amelyek a világot erendenőden rossznak tartják, még fel is erősíti egymást.


Kellene pár újság, ami arra szakosodik, hogy részletesen beszámol a jó hírekről, a rosszakat meg csak úgy mellékesen megemlíti. Kimutatható lenne (kísérlettel bizonyított tény), hogy az ennek az információnak kitett emberek kevésbé stresszesek, jobb a közérzetük, boldogabbak.

2011. jún. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!