Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mi a XXI. század embereszménye?

Mi a XXI. század embereszménye?

Figyelt kérdés
Vagy akár a 2009es év embereszménye?
2009. márc. 24. 14:46
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
Ökológiai lábnyomát tudatosan csökkentő, környezetbarát ember.
2009. márc. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
46%

Akár az is lehetne, hogy:

az ember végre rájön, hogy az út, amin jár a vesztébe vezet. Vissza kell térni a régi útra, az égi útra, a természet ösvényére.

2009. márc. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
52%

Kedves második válaszoló.. Nem gondolod, hogy a régi út vezetett ide? Mert én úgy látom, soha nem tértünk le róla, csak éppenséggel ide vezetett. :)


Első válaszolóé viszont szép gondolat. :)

2009. márc. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
94%

A 21. század uralkodója a neoliberális kozmopolita áldemokratikus kapitalista.


A 21. század embereszménye a liberális, globalizált, edukálatlan fogyasztó.


Az idealista/utópista embereszmény pedig a bolygóval és környezetével harmóniában élő, fenntarthatóan fejlődő és PET palack kupakját is egy jobb élet reményében külön gyűjtő humanista, gondolkodó, spirituális emberi lény.

2009. márc. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
27%
Ahogy a dolgok állnak kb Mengele.
2009. márc. 25. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
És ez szerinted igencsak vicces 02:33-as? Hát bárcsak találkoztál volna mengelével te ütődött!
2009. márc. 25. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
30%
Ha én annak idején találkozom a Dokival, akkor hidd el, hogy tisztelgéssel köszönt volna. Jobban el tudom képzelni magam vezérkari tisztként, mint "bentlakóként" :))
2009. márc. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
36%

2. vagyok.

Nem tértünk le róla. Régi útnak nem ezt a liberális maszlagot értem. Erre tértünk át, ez okozza a vesztünket.

2009. márc. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
19%

Megint 2. vagyok :D

Ide vezet az, ha hajszárítás közben gépezik az ember :D


Szóval. Letértünk a régi útról. Nem tudom, hogy pontosan mikor. Szerintem ez változó időpont.

Ez a mostani szemlélet nem a régi. A régi volt az égi, amikor az ember még tudta, hogy hol van a helye a természetben.

2009. márc. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
55%
A mai embereszmény Győzike. :(
2009. márc. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!