Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Minden életfelfogás tulajdonké...

Minden életfelfogás tulajdonképpen csak képzet, valóságalap nélkül?

Figyelt kérdés

Az életfelfogások próbálják megragadni azt ami az életben szép, jó, amiért érdemes élni. De tk ha az életben adódik gy kis öröm, azt hamar felváltja egy ennél nagyobb mennyiségű bánat, gond. Akkor hogy is van ez?


(ja, és ez nm vmi időszakos emo-s kérdés akar lenni, hanem tényleg sztem a valóság az, h nagyon kevés szépélményre "tehetünk szert" az élet során a búhoz, bánathoz képest)


2009. márc. 24. 19:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, te hány éves vagy, én negyvenen felül. Életemet nagyon élveztem és élvezem. Értek hatalmas csalódások, hirtelen tragédiák, de ha visszaemlékszem, akkor vidámságra és boldogságra emlékszem és most is az vagyok.
2009. márc. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

16 vagyok...és bár engem is több hirtelen tragédia ért, több tragikus haláleset a családban stb, nem csak a saját életemre gondoltam... a nagyszülők, szülők, szomszédok életére... úgy tűnik, h ha azt mondja vki h boldog, azt csak saját magának meséli be, vagy vmi ilyesmi...

nehéz megfoglamazni ezt:)

2009. márc. 24. 20:05
 3/6 anonim ***** válasza:

én első

Hidd el nekem is volt ilyen. Néha napokra úgy éreztem, hogy megmozdulni se tudok úgy le vagyok bénulva. De aztán mindíg túl van az ember rajta, és ami megmarad, ami a túlnyomó rész az vidámság. Persze ehhez az is kell, hogy megtanulj örülni a dolgoknak, megtanuld csodálni a világot. Akkor mindíg találsz szépet, vidámat benne.

2009. márc. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Énis gondolkodtam ezen, de azt láttam, hogy egy csomó embernek egész jó élete lenne, de mindig csak a negatívumokat látja benne. Elmegy a rengeteg szép dolog mellett, lemond minden boldogságáról, de ha csak egy pici rossz is történik vele, akkor világgá szajkózza, hogy mekkora tragédia érte. Sajnálom az ilyen embereket.


Az életben igazából teljesen mindegy, hogy mi történik veled, az a lényeg, hogy hogyan fogod fel mindezt.

2009. márc. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Az életfelfogások próbálják megragadni azt ami az életben szép, jó, amiért érdemes élni."

- És ugyanígy az életfelfogás határozza meg, mit is éljünk meg kudarcként.


"De tk ha az életben adódik gy kis öröm, azt hamar felváltja egy ennél nagyobb mennyiségű bánat, gond."

- Ha valóban így van, akkor egy kis bánatot és gondot is felválthat az öröm. De amúgy nem hiszek abban, hogy feltétlenül ne volna meg az egyensúly, csak legfeljebb bizonyos embereknél, mivel nem érhetik meg...

2009. márc. 25. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az egész csak azon múlik, hogy hogyan viszonyulsz az élethez. Például sokan leírják nap mint nap egy füzetbe legalább 100* hogy "boldog vagyok" és így mondhatni bebeszélik maguknak, hogy nagyon boldogok és tényleg boldogabbak lesznek tőle. Ha TE is úgy viszonyúlsz az élethez, mint egy 'ajándékhoz' amit kaptál, akkor már másként fogsz viszonyúlni a rossz dolgokhoz. Keresd mindenben a jót és felejtsd el a pesszimizmust!
2009. márc. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!