Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Hruscsov miért pont Kádárt...

Hruscsov miért pont Kádárt jelölte ki Magyarország vezetőjének 56-ban?

Figyelt kérdés
Hogy jött Kádár a képbe? Voltak más jelöltek is?
2011. aug. 14. 16:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Kádár nem egy ismeretlen ember volt hisz belügyminiszter volt Rárosi alatt, és Rákosi börtönét is megjárta, tapasztalt politikai vezető volt és ő vette fel az oroszokkal a kapcsolatot.
2011. aug. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Kádár 1956 nov. 1-én, még mint a Nagy Imre-kormány minisztere elfogadta Andropov budapesti szovjet követ tárgyalási ajánlatát. A szovjetek erre őt egy repülőn Moszkvába szállították. Kádár valószínűleg arra számított, hogy ki fogják végezni. De Hruscsov ehelyett egy szovjet beavatkozás utáni bábkormány vezetőjének tette meg, amit ő elfogadott. Megtehette volna, hogy elutasítja, akkor most ő is a forradalom mártírja lenne, mert megölték volna. A tárgyalásokon volt egy másik magyar jelölt is, Münnich Ferenc, aki Kádárnál keményvonalasabb politikus volt, később Kádár belügyminisztere. Hogy mi döntött Kádár javára, azt pontosan soha nem fogjuk megtudni, ahogy azt sem, hogy mi hangzott el ezeken a tárgyalásokon, de Hruscsov Kádárt támogatta.
2011. aug. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Akkor nem én vagyok annyira buta, hanem ezek szerint ez még egy fehér folt a történelemben...
2011. aug. 17. 20:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!