Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » 1. Miért volt Csehországban...

1. Miért volt Csehországban különösen népszerű Szent Vitus? 2. Jellemezzük a táboriták között kialakult uralmi rendszert. Hogyan lép fel a táborita vezér a kelyhesekkel szemben? Milyen társadalmi csoportokhoz tartoztak a kelyhesek?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm segítséget!!
2012. jan. 9. 18:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Tiszletetének első emlékei a 600-as évek körüli időkből maradtak fenn. 756-ban Szent Vitus ereklyéit a párizsi Saint-Denis bazilikába szállították, majd 836-ban a corveyi apátságba. 1355-ben a fejét Prágába vitték, és ott őrzik a Szent Vitus-dómban, amelyet Szent Vencel emeltetett a tiszteletére. 2. kérdésnek még van is értelme 3. hülyeség hát mi masszív mészárlás buzogány cuppan a popsiba [link] meg hasonlók politikai téren meg eltörlés értelmiségibb rétege a huszitáknak regnál
2012. jan. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Az első kérdésre végül tudtam mit írni de a másodikra már nem találtam semit. A 2. kérdésen belül volt ez a + 2 kérdés.. és ezekre nem találok választ:S de azért köszönöm, hogy az elsőre válaszoltál.

2012. jan. 10. 20:01
 3/3 anonim ***** válasza:
annyira nem vettem komolyan , de a kérdések sem a legpontosabbak egyébként , ezt a témát annyira nem szeretem töriből max a Luxemburgi Zsigmonddal összefüggő részt bár végülis vhol ebben is van , de annyira nem jellemző mert nem konkrétak , de majd ha hunyadi kornál jártok krédezhetsz megint , de a legjobb a zoltan.5@windowslive.com lenne
2012. jan. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!