Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Milyen közjogi méltóságok...

✮ʝօк&# kérdése:

Milyen közjogi méltóságok léteztek és léteznek?

Figyelt kérdés
(Király,Császár,Vajda,Bán,Gróf stb..) A kérdésem az egész világra terjed ki, nem csak Magyarországra. Köszi a válaszokat! Ha lehet az összeset írjátok le!
2012. jan. 11. 22:23
1 2
 1/13 anonim válasza:
nádor, az országbíró, ispán,consul, censor,helytartó, szenátor
2012. jan. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Császár,Vajda,Bán,Gróf – ezek lehetnek családnevek, de nem közjogi méltóságok.
2012. jan. 12. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Inkább linkeljen valaki egy oldalt ahol megtalálom az összeset és ha lehet valamilyen sorrendben (pl.rangossági sorrendben) .. Második, amúgy nem értem miért kell belekötni hogy nagybetűkkel írtam a címeket, ha olyan okos vagy akkor a kérdésre válaszolj ne pedig nem ide tartozó dolgokkal tömködd a válaszok helyét.
2012. jan. 12. 13:56
 4/13 anonim ***** válasza:

Csak magyart találtam:


1. A Magyar Köztársaság elnöke

2. A Magyar Köztársaság miniszterelnöke

3. A Magyar Országgyűlés elnöke

4. A Magyar Alkotmánybíróság elnöke


Elvileg már nem úgy kéne szerepelni hogy a Magyar Köztársaság hanem Magyarország.

5. A Magyar Köztársaság Legfelsőbb Bírósága elnöke

2012. jan. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező:

– senki nem rabszolgád, cseléded;

– a google a jó barátod;

– lehetetlent kérsz.

2012. jan. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nem hiszem hogy lehetetlent kérek, csak néhány nemesi címet. (hogy jobban megértsd: nem egy pápua törzsfőnök ottani megnevezését kérdezem, hanem az úgynevezett "korai civilizációk" nemesei címeit.)
2012. jan. 12. 17:18
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem vagyok hülye, értem én, hogy mit kérdezel.
2012. jan. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Más: nagy divat itt másokkal elvégeztetni a munkát. A Gyík nem ez. Tedd fel így a kérdést: hol nézhetek utána. Neked van szükséged az infóra, dolgozol a megszerzésén, de elakadtál, segítséget kérsz. Ez egészen más, mint amikor kiadod az ukázt, írjátok össze az összeset. Miért én vagy a többiek dolgozzunk helyetted? Én mindenkinek segítek, ha tudok. Vagy magamtól ismerem a választ, vagy én is segítséget veszek igénybe. De többet ne várj.


Nézegesd mondjuk végig ezt:

[link]

2012. jan. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
csak euban többszáz van , angoloknál is rengeteg ez sima google nem ilyen tipusu kérdéseket érdemes itt feltenni imo
2012. jan. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

18:14


Ezt próbálom én is megértetni vele. E témával foglalkozó történész sem biztos, hogy egyből lökné séróból a teljes listát, ha már balga módon idevetődik.

Magam, csak ötletelni tudnék, esetleg azt leellenőrizni, de mi értelme van, meg hát tényleg ő szeretne tudni.

A kérdező felsorolásában pl. a gróf mintha nem is illene a sorba. Vagy igen?

Régens, régensherceg, dózse, infáns, kádi pl. ami így eszembe jut. De ezek csak szavak, nem biztos, hogy a kérdésre felelnek. Most én nézzem meg, mi micsoda?

2012. jan. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!