Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » 50 pszichológiai tévhit -...

50 pszichológiai tévhit - olvasta valaki? Vélemények?

Figyelt kérdés

Nagyon sokat vártam ettől a könyvtől, de amit kaptam...:S

Kíváncsi vagyok, mások hogyan értékelik...


2012. febr. 13. 16:21
 1/7 anonim válasza:
Nekem megvan, de még nem olvastam... Mi a véleményed róla?
2012. febr. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Voltak korábban is ilyen műsorok, írások, amik népszerű tévhiteket, legendákat cáfoltak meg (például, hogy a kacsa hápogása nem visszhangzik - dehogynem:D).


Ettől is valami ilyesmit vártam.


Ám ez mindent megcáfol, amit ma tudományos körök is elfogadnak. A grafológiától a pozitív hozzáállás fontosságán keresztül a pszichoszomatikus betegségek létezéséig, és szerintük még a testbeszéd sem árul el semmit. Valóban azért olvastam el, hogy leromboljon egy-két bolondságot, de hogy már lassan mindent tévhitnek vél... Ugyan...


Ráadásul milyen indokokkal. Idézem:

Tévhit: Az asztrológia a találgatásnál jobb hatásfokkal képes meghatározni az emberek személyiségjegyeit.

Tények: Az asztrológia nem alkalmas az emberek személyiségjegyeinek meghatározására


Bravó, ilyen érvelést laikusfejjel is be tudnék nyögni.

Többször dobálózik a könyv a klasszikus példával, miszerint régen laposnak vélték a földet. Oké, hogy tudományos tények alapján közelíti meg a dolgokat (amiket igyekszik megcáfolni), de még csak véletlenül sem hagyja meg az esélyét annak, hogy ma is száz és ezer olyan dolog lehet, ami igaznak fogadunk el, csak mert tudományosan nem tudjuk bizonyítani az ellenkezőjét... MÉG


Kíváncsian várom mindenesetre véleményedet!

2012. febr. 13. 17:08
 3/7 anonim ***** válasza:
42%
Az is tévhit, hogy régebben laposnak vélték a Földet. Vagy az nagyon nagyon régen volt. Már az ókori görögök is tudták, hogy gömbölyű, és még a sugarát is kiszámolták.
2012. febr. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"A grafológiától a pozitív hozzáállás fontosságán keresztül a pszichoszomatikus betegségek létezéséig, és szerintük még a testbeszéd sem árul el semmit"


Tény, hogy a grafológia hülyeség, tény, hogy a pszichoszomatikus betegségek szerepe sokkal kisebb annál, mint sokan képzelik, tény, hogy a testbeszéd nem sok mindenre jó (bár azért bizonyos feltételek mellett érdekes), tény, hogy a pozitív gondolkodás sem képes mindarra, amit régen tulajdonítottak neki stb. Szóval ez alapján nem tűnik hülyeségnek, bár érdekes lenne a többi mítosz listáját látni, de nincs a neten a tartalomjegyzéke sajnos.


18:52


Pont ezt akartam én is írni :)))


Mióta tudósnak vagy bölcsnek nevezhető emberek léteznek, és mióta létezik műveltség vagy tudomány, azóta a művelt körök mindig is tudták, hogy a Föld gömb.

2012. febr. 15. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
70%

Imádtam a könyvet. Kellőképpen tömör, az általad említett műsorokat utálom, mert mindent túlmagyaráznak. Egy csomó dologról sejtettem, hogy kamu, de ez meg is erősített benne.


Tudományos körök nem fogadják el a grafológiát. Legalábbis szerintem nem, de nem hiszem, hogy te bejáratos lennél egybe. Állásinterjúkon használják, de kb. annyi értelme van, mint annak, hogy régen a koponya méretéből és dudoraiból próbálták meg leírni az emberek jellemző karaktervonásait. Ezt is tudományosnak tartották azok, akiknek szükségük volt ilyen megerősítésre, mások már akkor kételkedtek benne. Általában semmi sem működik, ami anélkül próbálja leírni az embert, hogy odafigyelne rá igazán, és meghallgatná.


Ha minden egyes tételt kifejtettek volna, több 1000 oldal lenne a könyv, amit senki nem olvasna el, sztem. Vagy jóval kevesebben mernének belevágni, ráadásul a ki nem fejtett tételek közé nyilvánvaló dolgokat vettek fel.


Ha illúziók kellenek, ne olvass ilyen könyveket, maradj meg a tévénél, ami megvéd az igazi tudástól és tisztára mossa az agyadat.

Lehet száz és ezer dolog, amit igaznak fogadunk el, sőt van is, -50 mit számít, de most komolyan... Egyébként ha jól emlékszem, én is találtam pár olyan tételt, amit nem tudtam elfogadni, de ezeket ignoráltam. Sokkal hatásosabb módszer, mint a hiszti.

2012. febr. 15. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszaitokat!
2012. febr. 15. 18:58
 7/7 anonim válasza:
Én ma vettem meg (bocsánat, ha a kérdés már elavult), beleolvastam, tetszett, érdekes dolgokat fog meg. (Igen, kb az első 40 oldalig jutottam, de idáig tetszik) Viszont, nagyon nem értettem hogy a profilozást miért húzzák le ennyire. Egy példával hozakodtak elő, amit elbaltáztak a szakemberek, de a javukra sem írtak semmit. Lehet hogy befolyásol az a tény is hogy nagyon vonz a profilozói szakma, nem tudom. Meg a testbeszédet is ha jól olvastam, lehúzták. Miért is? Bújom az ezzel foglalkozó könyveket, és az elsajátított tudást szoktam alkalmazni is, és az eredmény igen kecsegtető. Tényleg meg lehet mondani, ha valaki hazudik, bizonytalan, kényelmetlenül érzi magát. Nem vagyok ebben profi (hogy is lehetnék, az egyetem is messze van még), de voltak olyan "tévhitek", amikre azt mondtam, hogy csak azért tették bele a könyvbe, hogy meglegyen az a bizonyos "50".
2014. máj. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!