Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A zsidók honnan származnak?...

A zsidók honnan származnak? Honnan erednek?

Figyelt kérdés
2012. márc. 5. 09:12
 1/8 anonim ***** válasza:
64%

"A zsidó hagyomány szerint - amit nagy részben a régészeti leletek[3] és a nyelvészeti kutatások[4] valamint genetikai vizsgálatok[5] is alátámasztanak - a zsidóság a Közel-Keletről, pontosabban Levante térségéből származik."

Stb...

[link]

2012. márc. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És ők miért nem érzik azt a hazájuknak?Miért nem akarnak oda visszatérni?
2012. márc. 6. 11:12
 3/8 anonim ***** válasza:

Egy nép nem feltétlenül csak ott érzi magát jól, ahonnan származik.

Azon kívül ez egy vallás is, és mint ahogy az egész világon mindenhol vannak keresztények vagy buddhisták, úgy zsidók is.

És tegyük hozzá, hogy bizonyos körökben elég nagy befolyással rendelkeznek ill. a világ leggazdagabb emberei között is elég sok a zsidó származású (pl. a Facebook atyja, Mark Zuckerberg is zsidó)

2012. márc. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ábrahám Ur városában élt (ugyemléxem a Biblia az Ararát [Urartu] után legközelebb ezt emliti egyáltalán), így sanszosan a sumér/akkád népekkel érkeztek a "szülei" a Zagroszon túlról (észak/kelet). De lehet hogy a sémi népek vándorlása (~3000BC) után indul a történet, és akkor közülük való is lehetett (ez megmagyarázná a "hazatérés" irányát).

Mikor útra kelt Kánaán felé, útközben kötötte meg Istennel a szövetségét, "az előbőr levágása" szimbólumával. Tehát inkább egy predesztináltan belterjes kulturális közösségnek hívnám, a nacionalizmust nem szeretem/támogatom/értem. Egy népnél sem. De ez egy másik kérdés.

Nincs akkora hangsúly rajta soha, de Isten Noéval is kötött egy szövetséget, aminek a szimbóluma a Szivárvány volt, és amit mindenki láthat, amiből mindenki részesedik ma is.

Az hogy Ábrahám családjának mekkora ingatlant szánt a gondviselés, az nem tudom mért izgat bárkit is különösebben...

Ha jól tudom anyai(+nagyanyai) ágon öröklődik a dolog, ez is korlátozza az öröklődés egyértelműségét, nekem pl. a dédapám volt zsidó és akkor már el is felejthetem az izraeli nyaraló ószövetségi igéretét.

De amugy is elég zsufolt kis övezet is lenne nekem az...

Kulturális örökségként fontos az identitás, de minden hagyományt az állandó megújulás tart életben, az individuális entitások

2012. márc. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Értem.És mi az oka hogy mindenhol gyűlölik őket?Sok országban jártam már és MINDENHOL mélységesen gyűlölték őket.Ennek mi az oka?
2012. márc. 7. 11:28
 6/8 anonim ***** válasza:
49%

Alapvető és egyetlen érv az a nagy tőke, a vagyon szokott lenni, és ezzel összefüggésben a "mások kihasználása". Ennek az eredete nagy valószínűséggel az, hogy a diaszpórákba szétszóródó, megjegyzem keresztények által elűzött

(ie63 Pompeius lerombolta Jeruzsálemet, 66AD-os felkelést Vespasianus [még hadvezér korában] verte le 70-ben, 135-140-es Bar Kohba felkelés után pedig végképp kipaterolták őket [Hadrianus])

zsidóságnak a kereskedelem jutott egyetlen megélhetésül, hisz mindenhol szegregáció várta a vallásukhoz ragaszkodókat (ami humánus szemszögből nézve egyrészt kifejezetten hősies, másrészt pedig értékes döntés tekintve a mitológiában gyökerező, sokkal diverzebb és kulturkincsben-főleg akkoriban-sokkal gazdagabb világszemléletet).

Kereskedelem és az Uzsora, ami gyakorlatilag a mai bankokkal és a hitelekkel azonos (tehát a mai bankok vezetői is: a társadalmi felelősségen kívül állnak, csak a pénzt veszik ki belőle).

A különbség a mai bankok, vagy a mai gazdag emberek (amelyek többsége történetesen Zsidó) és a diasporában élő zsidók között, hogy míg az utóbbiak az önfenntartás, a túlélés érdekében tették ezt, és előre nyilván nem láthatták a pénz egyenlőtlen elosztásának hosszútávú következményeit, a mai gazdagoknak a szemét szúrja ki a csekkjén álló 200milliárd dollár mögött sorakozó szegénység, éhezés és nyomor.

A gazdag emberek, a hatalom birtokosainak gyűlölete (merthogy ebben a formában utálják a "zsidókat", akik teszik) tehát nem nemzeti, hanem elsősorban társadalmi és morális kérdés, másodsorban ökológiai, hiszen a kamatrendszer túlburjánzásának köszönhetően ma a világon a piacon forgó pénznek nagyobb az értéke, mint amennyi anyagi érték a világon létezik.

Következésképpen pénzzel addíg lehet zsigerelni a földet és a bioszférát, ameddig csak tudjuk.

A probléma tehát reális, arra kell koncentrálni, de ezért a zsidókat hibáztatni írtózatosan hatalmas butaság és primitívség ("dumb" jó angol kif.). Hisz ma is abból áll ki minden ember, hogy hogyan szerezhetne minél több pénzt hogy (másoktól) vagyont szerezzen. Ha újdonság lenne ma a kamatos kölcsön? húúúhuhuuu...


Végső soron pedig a történelmi zsidóságnak ez a teljesítménye éppen annyira köszönhető a bigott keresztényeknek (akik, jéé, már alapból a mások fölötti hatalom megtartásáért tették amiket tettek), mint annak a furfangos fickónak, aki elsőként sestercius-kölcsönzésre adta a fejét...

2012. márc. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
45%

Kedves Kérdező!

Azért hogy mást is olvass,persze amellett hogy megköszönöm az előttem szóló részletes írását, ajánlanám hogy ha van rá időd olvasd el:

Israel Shahak: Zsidó vallás,zsidó történelem.

Abból a hivatalos történelemből annyi igaz ami mondjuk a Terminátorból.

A második részben pedig gondold át hogy a világ napi banktranzakcióinak 81% 6 nagy bank forgalma adja.Így elég ennek a hatnak a tulajdonosi szerkezetét elemezni.És persze ennek a következményeit: pl japán aki halálra dolgozza magát két éven belül az IMF pénzügyi segítségére szorul, a világbank szerint.Nézzük meg ennek a kettőnek a vezetését.(Nem a tehetség alapján kerültek oda.) És elemezük befolyásuk jótékony hatásait.Ez a kamat, és a jegybankok által gerjesztett infláció az emberek kifosztása.(Tied is enyém is.)

Még egy adalék hogy miért is nem szeretik őket: mely ország hajszolja jelenleg is a világot háborúba?Irakban sem találták meg a vegyifegyvereket, itt sem fogják az atombombát.De elég ha elolvasod a tórát egyetlen más nép sem ünnepel ennyi gyilkosságot.Nem adja lányát egy másik nép fiához, majd a metélés utáni seblázban szenvedő betegeket lemészárolja.

Elég ha elolvasod a Cion bülcseinek jegyzőkönyveit.Természetesen az egy hamisítvány!! Hát ahhoz képest 1900-ban elrendkívül pontosan leírta napjaink történéseit.Egy hamisítvány.(Természetesen)

Tény vannak nagyon rendes, kedves,értékes emberek köztük.(Ahogy más népekben is.)Sajnos nem ők ma a hangadók.Bár ők lennének.

Érdemes olvasni erről a Haaretz webes kiadását.

Jó olvasást!

2012. márc. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
egy részük Indiából, más részük Afrikából stb.
2012. nov. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!