Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Assassinok tényleg léteztek?...

Assassinok tényleg léteztek? (Assassin's Creed, a játék)

Figyelt kérdés
Utánaolvastam, és találtam wikipédián, hogy valami hashashin volt a nevük, meg Hassan Sabbah-nak is volt köze hozzá, XI.-XII. század környékén. Tud valaki egy kicsit részletesebben mesélni róluk?

#Ezio #Altair #ibn la ahad #sabbah
2012. ápr. 16. 16:45
 1/7 atlantisz172 válasza:
58%
Válasz: [link]
2012. ápr. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 jani9921 válasza:
2012. máj. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
89%
Amikor 1217-ben II. András magyar király V. Lipót osztrák herceggel szövetségben keresztes hadjáratot vezetett a Szentföldre, 300 magyar lovas katona vállalkozott arra, hogy legyőzi az asszaszinokat. A katonák ezt meg is próbálták, de az asszaszinok legyilkolták őket, úgy, hogy csak hárman tértek vissza.
2012. dec. 31. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Altair Ibn-La Ahad válasza:
keresgélj a neten , amugy , igen léteztek , de nem voltak ennyire természet felettiek , mint a játékokban :D inkáb éjjel álmukban gyilkolták meg a rendjük ellenésgeit , egy tőr volt a fegyverük és kiváló fizikai erejük és képzettségük volt
2013. jan. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Ha még érdekel a dolog, érdemes elolvasni: Farhad Daftari: Aszaszin legendák
2013. jan. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 ~Tiger~ válasza:

A keresztes háborúk által létrejött kulturális csere az iszlám világot sem hagyta érintetle-nül. Az őslakosok teljes joggal tekintették a világukba behatoló idegeneket barbároknak, de kiszorításuk Szaladin szultán 1174-es fellépéséig lehetetlennek tűnt.

A Szentföld elfoglalása idején ismertek meg a nyugatiak egy titokzatos iszlám közösséget, az aszaszinokat. Ez a közösség a nyugati invázió előtt ugyan már létezett, de tevékenysége a keresztes uralom idején teljesedett ki annyira, hogy példájuk a mai napig meghatározza a muszlim gondolkodásmódot. Az eredetileg magukat nizáritáknak nevező közösségre később ragasztották az aszaszin, vagyis orgyilkos nevet. Lakhelyük a mai Libanon és Szíria határvidékén elterülő hegyekben lévő várakban volt, s a keresztesek érkezése előtt "szolgáltatásaikat" az egymással rivalizáló közeli és távoli fejedelemségek sűrűn igénybe vették. Mai szóval élve "öngyilkos terroristák" voltak, akik életük feláldozása árán is teljesítették vezetőik parancsait abban a hitben, hogy tettük őket az iszlám paradicsomba juttatja. A keresztény túlvilággal szemben ebben a paradicsomban nagyon is földi örömök vártak az önkéntes mártírokra: gazdagon terített asztalok, finom borok és az üdvözültek kívánságait leső gyönyörű nők. E túlvilági jutalmon kívül nagyon is határozott földi vá-gyakat követtek - Rudolf Pörtner szerint -: céljuk egyfajta társadalmi egyenlőség, az állam megszűnése és a közös tulajdon megvalósítása volt.

Módszereik szinte azonosak voltak a mai öngyilkos merénylőkével: feltűnés nélkül a ki-szemelt áldozat közelébe férkőztek, majd egy alkalmas pillanatban megölték. Feladatuk végeztével nem próbáltak menekülni, így sorsuk az általuk megöltekével azonos lett.

Farhad Daftary történészprofesszor "Aszaszin legendák" című könyvében részletes képet fest erről az iszlám szektáról, s szerinte ők tekinthetők a síita vallási irányzat szellemi elődeinek. A moszlim vallás két fő ága, a szunnita és a síita közül az utóbbi ma is sokkal agresszívabb és önfeláldozóbb a másiknál. Irán a síita irányzatot vallja magáénak, s a hír-adókban is láthattuk, hogy az irak-iráni háborúban a perzsa forradalmi gárdistákat ho-gyan küldték szinte fegyver nélkül, ágyútöltelékként az iraki betolakodók elé. Ezek a fiatalok önként vállalták ezt abban a hitben, hogy aszaszin elődeikhez hasonlóan tettükért ők is a paradicsomba kerülnek.

Amikor a keresztes állam megalakult, tovább színesedett a közel-keleti hatalmi színkép. A hegyek védelmében élő rejtélyes nizáriták kegyeit most már nemcsak az egymással háborúzó helyi fejedelmek keresték, hanem Tengerentúl új urai is. Mindkét táborban szaporodtak az öngyilkos merényletek, s az aszaszinok úgy vélték, céljaik megvalósításához közelebb kerültek, mint valaha. A nyugatiakra olyan mély benyomást tettek, hogy az aszaszin név bekerült a francia nyelvbe, melyben máig is a "gyilkos" szó megfelelője, de az angol "assasination" szó is orgyilkosságot jelent."

Népszava magazin 2001 Szept. :)

2014. aug. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
thinkagainbyg.blogspot.hu/2011/10/az-assassinok-tortenete.html
2014. aug. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!