Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Leonardó da Vinchi öregkorában...

Leonardó da Vinchi öregkorában halt meg Párizsban. Igaz az hogy abba halt bele, hogy előtte repülni próbált saját találmányával?

Figyelt kérdés
2012. máj. 13. 14:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Annyira igaz, amennyire te helyesen írtad le a nevét.
2012. máj. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Leonardo nem volt őrült, pontosan tudta, hogy az általa "tervezett" (valójában: szórakozosból firkált) repülőeszközöket nem érdemes megépíteni.
2012. máj. 15. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
75%
én láttam erről egy dokumentumfilmet. Nem, ő nem abba halt bele. Valami betegség vitte el idős korában. Tényleg volt egy fazon, aki leugrott az Eiffel toronyról a saját találmányávál, de az kb 300 évvel Leonardo után volt. És az tényleg meghalt.
2012. máj. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
75%
Nem Párizsban, nem a repülés miatt.... hacsak nem attól kapott agyvérzést, hogy egyszer sem tudott repülni.. A többi stimmel. Tényleg meghalt.
2012. máj. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
59%
volt egy katolikus pap anno, aki tőle függetlenül tanulmányozta a madarakat és épített egy szárnyszerű repülő eszközt, majd azzal leugrott a templom tornyáról, eltörött a gerince és lebénult. De halálesetes repülőeszköz történetről nem hallottam.
2012. máj. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 VMS ***** válasza:
58%
Leonardo nem Párizsban, hanem patrónusa, I. Ferenc amboise-i kastélyában, Párizstól mint egy 100 km-re halt meg. A látogatóknak ma is mutatják azt a szobát az amboise-i parkban álló házban (maison Clos Lucé) ahol 1519-ben meghalt. A legenda szerint halálos ágyánál maga a király is jelen volt és tartotta a nagy művész fejét. Leonardo soha nem próbálta még csak megépíteni se repülő szerkezeteit.
2012. máj. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
58%
Tudtommal nem Párizsban halt meg. Ezt a verziót nem hallottam...ennél (Leonardo da Vinci) okosabb volt :) Ha valamit alkotott tudta realizálni,hogy az tényleg működik e vagy sem.
2012. máj. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Davinchi, mérnök, természet tudós, feltaláló,szobrász,érdekelte minden,ami létezik. Szinte minden! Egyes állítások szerint, a legendás kőművesekhez tartozott. Sok bizonyíték van arra, hogy hogyan lehetett ez lehetséges!
2012. nov. 11. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!