Gabe013 kérdése:

Melyik a legkönnyebb és leginkább szövegértés alapú nyelvvizsga OLASZBÓL?

Figyelt kérdés

2012. jún. 1. 00:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Szövegértés alapú az Origo, ott csak fordítás van meg olvasási gyakorlat.
2012. jún. 1. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az origo az pont arról híres, hogy kifejezetten nyelvtanos és nehéz.
2012. jún. 3. 22:20
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom, ezt hol hallottad, de nem igaz, hogy nyelvtanos. Én Origo vizsgán voltam, szóval tudom, milyen. Az elején volt egy rövid nyelvtani feladatsor, de az szinte nem is számított, nem volt rá minimum ponthatár se, hogy mennyit kell elérni ahhoz, hogy megkapd a nyelvvizsgát. A többi rész fordítás volt (magyarról idegen nyelvre illetve idegen nyelvről magyarra), és szövegek alapján kérdésekre válaszolós feladatok. Ezek mind szövegértésre épülnek, hiszen a fordításnál meg kell értened, miről szól a szöveg és visszaadni a tartalmát egy másik nyelven, és a többi feladatnál is csak úgy tudsz válaszolni a kérdésekre, ha érted a szöveget. Ennél szövegközpontúbb feladatsor nem hinném, hogy létezik.
2012. jún. 4. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Én mondjuk már 4 évvel ezelőtt voltam angolból origon, és emlékszem hogy az elején a nyelvtani teszt az jó nehéz volt, és ráadásképp az átszámítása is elég furcsa : D

Amúgy azért akarok szövegértés központút, mert angolból bőven felsőfokon vagyok, olaszt meg csak hébe-hóba tanultam még, viszont már csak ez a nyaram lenne a nyelvvizsgára...

2012. jún. 5. 07:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!