Ki volt az elsö ember a történelemben, akinek már volt neve?

Figyelt kérdés
2012. jún. 11. 00:54
 1/9 anonim ***** válasza:
61%
És vajon ki volt az utolsó, akinek még nem volt neve?
2012. jún. 11. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
31%
Ekkora idióta kérdést is rég olvastam. :D
2012. jún. 11. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 hollófernyiges ***** válasza:
39%
Ha a kérdés az, hogy ki az első ember akinek ismerjük a nevét, az egyik jelölt az egyiptomi Felsőbirodalom első királya Skorpió i.e. 3200-ból.
2012. jún. 11. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a név az első szavakkal együtt létrejött. Az is lehet, hogy először nem is kötődött a konkrét személyhez, inkább a tevékenységéhez, és több embert is hívtak úgy. Valami olyasmi lehetett, mint főnök, vadász, stb. De nem tudhatjuk biztosan.
2012. jún. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
31%
ÁDÁM volt az első a második pedig ÉVA..
2012. jún. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem nem Homo sapiens volt az első, hanem valami majomféle. A kutyák és a delfinek is ismerik a név fogalmát. Azt nem tudom, hogy a kutyák egymást szólítják-e valamilyen néven, de azt tudják, hogy pl. a Bodri az az ő nevük, nem csupán egy hangsor, amire ha a gazdához mennek, jutalomfalatot vagy simogatást kapnak, hanem az őket jelöli. A delfinek pedig használnak bemutatkozó füttyöt. Ez három részből áll, az egyik a delfin anyjáé, tehát olyan, mint a vezetéknév. A másik az adott csapatra jellemző, tehát az "állampolgárságot" jelzi, a harmadik pedig teljesen egyedi.
2012. jún. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen, az a kérdés, hogy ki volt az elsö ember, akinek már ismerjük a nevét, amikor élt akkor is úgy hívták, és erröl írásos feljegyzés van.
2012. jún. 11. 14:47
 8/9 anonim ***** válasza:

A Kvázi Kr. előtt 1500-ban íródott írásos feljegyzés (Ótestamentum) szerint Ádám volt a neve az első embernek a Földön.


Az első civilizációk Mezopotámiában, i. e. 3500 körül keletkeztek, Sumér nyelven beszéltek.

Nimród király az első király a Földön (magyarok őskirálya), a biblia szerint Noé dédunokája.

I.e 10.századból származó cserépdarabon Dávid király neve olvasható.

Kivétel nélkül a vallásalapítók "csak" verbális hagyományt hagytak hátra, amit csak később írtak le.


Tehát nyugodt lélekkel elhihetjük a bibliának hogy az első ismert nevű embert a Földön Ádámnak hívták.

2012. jún. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem azért jó eséllyel indul Gilgames Mezopotámiai király is, időszámításunk előtt 3000 körül élt, történetét jól kiszínezve meg is örökítették Gilgames-eposz néven. [link]

Attól, hogy a Biblia szerint Ádám volt az első ember (meg sokáig az egyetlen), még nem volt az. :P Nem akarok a vallási kérdésekbe belemenni, de ez marhaság, két egyedből nem lesz egy egész faj, mert, dobpergés, az evolúció szerint amelyik faj két egyedből áll, az nem sikeres, és nem marad fenn.

2012. jún. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!