Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért van az, hogy egy bíróság...

Miért van az, hogy egy bírósági ügyben rögtön hisznek a tanúnak? Miért olyan nagy a jelentősége?

Figyelt kérdés
Egy tanú is mondhat akármit és akárki beállíthatja magát tanúnak. Nekem ez olyan naivnak tűnik... persze, ha pontosan elmondja a körülményeket és minden egybevág, az más tészta, de ha csak annyit mond, hogy "hallottam a pisztolylövést", az miért nyom olyan sokat a latban? Akárki mondhatja, hogy hallotta, nem tudják bebizonyítani, ha hazudik, a vádlott meg is kenheti.
2012. jún. 17. 11:35
 1/3 Silber ***** válasza:
Egyetlen tanú vallomása alapján nem dönthet a bíróság, legalább kettő szükséges, melyek egybevágnak. Emellett természetesen alaposan kivizsgálják az ügyet.
2012. jún. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, mit értesz azon, hogy "rögtön hisznek", ilyet sosem tapasztaltam, pedig voltam már jó néhány tárgyaláson.


Általában órákig "nyúzzák" a tanúkat, aztán meghallgatnak még másokat is, ellentmondások esetén szembesítik őket, többször figyelmeztetik őket az igazmondási kötelezettségre, a végén pedig szavahihetőség szempontjából is külön értékelik az egyes vallomásokat.

2012. jún. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és még annyit tennék hozzá, hogy nem csak büntetőügyben vannak tanúk, a vádlott pedig nem tudja "megkenni", mert az a kérdezések során kiderül, ha hazudik.

Látnod kéne, hogy összeomlanak az emberek sokszor tanúként, a nagy szájukat a folyosón hagyják, olyan környezetben csak a legmegátalkodottabb ember nagyfiú...


Szerintem túl sok amerikai filmet nézel, ilyen "hallottam a pisztolylövést" dolog azért enyhén szólva sem mindennapos...

2012. jún. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!