Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Jól értem, hogy az amerikai...

Jól értem, hogy az amerikai jogrendszer szerint az esküdtszék egy csapat vadidegen, és őket kell meggyőzni?

Figyelt kérdés
Ez Mo.-n is így van? Vagy rosszul tudom?
2012. szept. 2. 13:15
 1/6 anonim ***** válasza:
95%

A vád és védelem szereplőihez képest vadidegenek, de azért nem véletlenül vannak ott, és a joghoz sem teljesen dilettánsok, és vannak szempontok, amelyek alapján bekerülhetnek egy esküdtszéki csapatba..

Magyarországon is van ilyen, de csak bizonyos ügytípusoknál, ez csekély része az összes ügynek.

2012. szept. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Rosszul tudod. Nálunk nem így van, nálunk a bíró dönt a bizonyítékok és jogok illetve előző bírói döntések alapján.
2012. szept. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az, hogy Mo.-n így van-e, az kérdés volt, nem kijelentés, a "vagy rosszul tudom" pedig arra vonatkozott, hogy csakugyan vadidegenek-e az USA-ban. ;)


Amúgy szerintem ez akkor is gáz. Akkor magyarán rendezni kell egy drámát, minél jobban hatni kell tök idegenek érzelmeire, és akkor kedvezőbben ítélnek meg?

2012. szept. 2. 13:36
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg az esküdtek sem teljesen laikusok (sok kritérium alapján válogatják őket), illetve tudtommal csak arról döntenek, hogy a vád megállja-e a helyét vagy sem. A többit a bíró intézi ott is.
2012. szept. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
74%
#2! Jól tudom. A sógornőm is ezt csinálja, ha felkérik. Mondom, csak néhány ügytípusban.
2012. szept. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
83%
Kérdező! Mint említettem, nem hülyék gyülekezete. Rendezhetsz drámát, ha nem állja meg a helyét, nem veszik figyelembe. Volt egy régi film, a címe: 12 dühös ember. Ez egy esküdtszéki tárgyalásról szól és igen tanulságos.
2012. szept. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!